len's avonds een warme verlichting uit. De luxe bar, dagelijks geopend tot twee uur 's nachts, is voorzien van zeventig gezellige zitjes met een rode pluche bekleding. Te vens beschikt het bedrijf nog over een zaal tje, uiterst geschikt voor vergaderingen, in tieme familie-diners en kleine partijtjes. LANGE ADEM Het hotel mag zich in een grote belangstel ling verheugen. Leo Maas daarover: "Het zijn over het algemeen zakenmensen die hier komen logeren, zo'n vijf en negentig procent. De bezettingsgraad is tachtig pro cent, ver boven het landelijk gemiddelde. Ook het a la carte restaurant geeft geen re den tot klagen. Wat wel achterblijft bij de verwachtingen is de belangstelling voor de tearoom en het petit restaurant. Ik denk, dat door de fraaie entree bij veel mensen een bepaalde drempelvrees bestaat. Dat is echt niet nodig, want onze prijzen zijn zeer redelijk en voor veel mensen betaalbaar. Toen wij dit bedrijf begonnen, wisten wij, dat er grote risico's genomen werden, want Tilburg is een moeilijke stad. In die zin, dat er van de textiel bijna niets overgebleven is. Er zijn weliswaar nieuwe industrieën voor in de plaats gekomen, maar de werkeloos heid is hier erg groot, te vergelijken met die in het noorden van het land. De opbouw van dit bedrijf vergt de nodige tijd; wij zul len een lange adem nodig hebben om die periode te overbruggen. Een groei is echter duidelijk waarneembaar en wij doen er ook alles voor om die te bevorderen". KLANTENBINDING "Zo is er bijvoorbeeld eens per maand op zaterdagavond een diner-dansant. Volgens onze ervaring slaat dat goed aan. Ook voor een café chantant met bekende gasten uit de operettewereld kunnen de mensen een maal per maand op de zondagmiddag van twaalf tot drie bij ons terecht. Er bestaat al tijd veel belangstelling voor: zo'n honderd vijftig tot tweehonderd mensen komen er op af. Sinds kort zijn wij nu ook begonnen met een "Après" op vrijdagavond. Er kan dan een dansje gemaakt worden en gelijk tijdig laten we de aanwezigen kennis ma ken met de kleine hapjes, die wij te bieden hebben. Op die manier hopen wij een steeds groter publiek aan ons te binden. Ook het week end-menu, telkens in een andere samen stelling, dient daartoe. Voor dat menu han teren wij een scherpe prijsstelling. Neem bijvoorbeeld ons laatste weekend-menu: zalmmouse op toast, heldere kervelsoep, biefstuk Hawaienne met groentekrans en frites en verse fruitsalade met slagroom. Daar betalen de mensen f29,50 voor. Dat is toch een zeer redelijke prijs?" KWALITEIT EN SERVICE Leo Maas vindt een vriendelijke benade ring van de gasten door zijn medewerkers een heel belangrijk facet. "De mensen moeten het prettig vinden om binnen te ko men, zich helemaal thuis voelen", licht hij toe, "of de mensen nu uitgebreid komen di neren of binnenkomen Om alleen maar een kopje koffie te drinken, dat mag in de bena deringswijze geen verschil maken. Ik weet het, de serviceverlening in Nederland blijft achter bij die in de hotels in het verre oos ten. Helaas kan dat dikwijls niet anders, omdat de loonkosten hier aanzienlijk hoger liggen. Dat is ook de reden dat wij, on danks een bezetting van vier en twintig uur per dag, slechts zeventien medewerkers in dienst hebben. Mijn zoon hoort daar ook bijHij is vier en dertig jaar en studeert mo menteel voor de vereiste horecadiploma's. Het ligt in de bedoeling, dat hij mijn taak later zal overnemen. Ondanks de genera tiekloof tussen ons, ligt onze denkwijze in grote trekken op één lijn. Soms moeten we wel eens geven en nemen, maar dat kom je overal tegen. Wij hebben gelukkig zeer goede medewerkers, die zich voor meer dan honderd procent willen inzetten, om dat zij de overtuiging hebben, dat er voor dit bedrijf een goede toekomst is wegge legd. Maar dat kan alleen maar bereikt worden door de gasten goede kwaliteit en service te bieden. Wij krijgen daar regel matig complimentjes voor. Een teken, dat onze benaderingswijze door de gasten ge waardeerd wordt". INZET Het Heineken bier, de frisdranken van Vrumona, het Hoppe en Bokma gedistil leerd alsmede een grote hoeveelheid Reuchlin wijnen vormen het drankenassor timent van "De Lindeboom", dat wordt betrokken van de drankenhandel Van den Berkel en Graafmans B.V. in Goirle. Leo Maas zegt daarvan: "Wij hebben een uit stekende verstandhouding met onze dran kenleverancier, die altijd voor ons klaar staat als dat nodig is. Je kunt er uiterst cor rect zaken mee doen. Bovendien kunnen wij bij die drankenhandel Heineken bier betrekken. Met Heineken in het assorti ment kun je alle gasten tevreden stellen". Door de vele werkuren in "De Linde boom" heeft Leo Maas wat afstand geno men van zijn grote hobby "de betaalde voetbalclub Willem II", waarvan hij vice- voorzitter is. Zijn grote inzet voor "De Lin deboom" zou erop kunnen wijzen, dat hij zal slagen in de opzetom van De Lin deboom" een florerend horecabedrijf te maken. 17

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 17