De nieuwe van Vrumona Sinds kort brengt Vrumona een nieuwe frisdrank met sinaasappelsmaak onder de speelse merknaam Joy Dit produkt kan inderdaad het beste worden omschreven als een "nieuwe si naasappelsmaak die naast sinas, sinaasappellimonadesiroop, sinaasappelsap en andere dran ken in dit zeer grote smaaksegment een eigen plaats moet gaan innemen. In de markt voor frisdranken en vruchte sappen kennen we tal van produkten met sinaasappelsmaak: sinas, sinaasappel limonadesiropen, bitter orange, bronwater met sinaaasappelsmaak en jus d'orange. Die vertegenwoordigen tezamen een volu me van rond 450 miljoen liter op jaarbasis! Elk Van deze produkten heeft z'n kenmerken: Al met al zijn produkten met sinaasappel smaak goed voor een derde van het totale volume aan frisdranken, siropen en vruch tesappen. Hiermee is de sinaasappelsmaak veruit favoriet. In zo'n groot smaaksegment, zo meent Vrumona, moet zeker nog ruimte zijn voor een nieuwe sinaasappelsmaak, mits die door de consument maar als anders wordt ervaren. En lekker, uiteraard! Joy is nieuw, anders, lekker. Consumen tenonderzoek, zowel bij kinderen als vol wassenen, heeft uitgewezen dat Joy aan die eisen voldoet. De smaak wordt inderdaad als "anders" gezien dan die van welke an dere drank met sinaasappelsmaak ook. En daarin ligt mede het bestaansrecht van dit nieuwe Vrumona produkt. OPVALLENDE VERSCHIJNING De "witte", doorzichtige fles met z'n fris oraflje' inhoud^eji de verzorgdë' etikettering maken Joy fcj eetfopv£Ülende.\%§chijning, die zich in hoge rrtajcondferecheidt van an dere frisdranken in "traditioneel" groene flessen. Daarnaar is welbewust gestreefd, omdat een goede produktpresentatie direct omzetstimulerend werkt. Ook bij plaatsing in display naast bekende grote merken, zal Joy opvallen door z'n frisse aanblik. JOY, EEN PRIMA NAAM "Joy" is een welhaast ideale merknaam - kort en krachtig. "Joy" is bovendien het Engelse woord voor vreugde, plezier en de meeste Nederlanders weten dat ook. JOY\ EEN MERK Vrumona zou Vrumona niet zijn, als zij een interessant nieuw produkt als Joy niet alle ondersteuning zou geven die het verdient. Een ondersteuning overigens, die volledig past bij het imago dat Vrumona voor Joy gewenst acht. Joy is niets meer, maar ook niets minder, dan een lekkere, nieuwe fris drank. De oranje kleur van Joy is een be langrijk element in de introductiecampag ne, omdat het produkt er extra fris door overkomt. De advertenties worden ge plaatst in de grote landelijke ochtendbla den De Telegraaf, Algemeen Dagblad, De Volkskrant en Trouw, alsmede in een aan tal veelgelezen tijdschriften: Margriet, Li- belle, Panorama, Weekend, Privé, Ariad ne, Marion en Knip. Ook wordt geadver teerd in de grote jeugdbladen Donald Duck, Eppo en Kuifje. Al met al wordt met deze campagne rond 90% van de mogelijke Joy-ko(o)p(st)ers en -consumenten ruim acht keer bereikt. Voor de winkels zijn hangkaarten, kratkaarten, schapkaarten en schapstoppers ontwikkeld. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat de introductie van Joy mede wordt ondersteund door mid del van advertenties in de levensmiddelen vakbladen. De advertenties zijn simpel en opvallend. Het thema "t Is extra fris, om dat 't oranje is" onderstreept de speelsheid die voor de presentatie van Joy zo belang rijk is. DE PRIJSSTELLING VAN JOY Joy is een nieuw produkt met een smaak die als "anders" èn lekker wordt ervaren. Dat biedt in principe mogelijkheden dit pro dukt buiten de zware prijzenslag in de fris- 10 eigen Sinas goedkoop,een "kleurloze", homogene markt, geen A-merken, nauwelijks marge. Siropen goedkoop,ook qua imago, specifiek voorkinderen, marge-technisch interessanter. Bitter orange hoge prijs, voor volwassenen, voor speciale gebruiks- momenten, hoge marge. Orange-bronwater hoge prijs, gezond heidsimage, hoge marge. Jus d'orange sterk uiteenlopen de prijzen, geen uit gesproken dorstles- sers, meestal in éénmalige verpak king, marges uit eenlopend. gl".=3g-~ cot C0|- 1 UI» Si nas 1 limocxv liB sinaasap sinaasapf limonad: limonade limonade

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 10