BETER UIT BIJ 'NIEUWE' POSTILJON MOTELS In 1981 opende Postiljon Motels een nieuwe vestiging in Dordrecht. In de laatste maanden van datzelfde jaar bereikten de bouwers het hoogste punt bij de verbou wing van het Postiljon Motel Bunnik. De recessie lijkt geen vat te hebben op de twintig jaar jonge motelketen, die flink aan de weg timmert. Want ook het "ge zicht van Postiljon Motels werd in het afgelopen jaar onderhanden genomen, het geen resulteerde in een compleet nieuwe huisstijl. POSTILION MOTELS De redactie van Tap en Schap sprak met de heer J. van Straten, marketing manager van de ambitieuze motelketen, over Postil jon, het verleden maar vooral ook over de toekomst. "De huidige Postiljon Motelke ten vindt zijn oorsprong in de eerste vesti ging in Arnhem, die in 1961 door wijlen J.B. Bolhuis werd opgezet. Hij voorzag, in de zich toen voorspoedig ontwikkelende economie, een grote behoefte aan motels langs het Nederlandse wegennet" vertelt Van Straten. "En zijn filosofie was duide lijk: een totaal horecapakket bieden in een vriendelijke omgeving tegen vriendelijke prijzen. En onder dat totaalpakket werd dan verstaan: eten, drinken, slapen èn ver gaderen onder één dak". De grondlegger van Postiljon Motels had succes met zijn formule want in de loop van de zestiger jaren werden de vestigingen Heerenveen en Almelo gebouwd, gevolgd door die in Haren (Gr.) in 1971. In die tijd oriënteerde men zich vooral op het noor den van het land. Later zou de doelstelling worden om een spreiding over heel Neder land te bereiken. In '72 nam de groep het motel Bunnik van Moto Resto over en in 1973 bouwde Postiljon een motel in Nulde, langs de snelweg Amersfoort-Zwolle. Aan vankelijk werd dat gebouwd als wegrestau rant. Er lag echter de verplichting van Rijkswaterstaat op, om er binnen tien jaar een motel bij te bouwen. Dat gebeurde in 1979. In de tussentijd werden de vestigin gen Deventer en Zwolle geopend. En de meeste recente loot aan de Postiljon-tak ontsproot in 1981 in Dordrecht, waar de toenmalige minister Van Aerdenne van Economische Zaken de nieuwste vestiging opende. GROEPSGEDACHTE Een voortvarende groei, die welhaast ex plosief te noemen is. Van Straten: "Juist in deze tijd staan we er zelf ook wel eens van te kijken dat de zaken zich zo voorspoedig ontwikkelen. Maar er bestaat bij ons een rotsvast geloof in het eigen pro- dukt en we merken dat we op de goede groep mikken. En kennelijk worden ook hogere publieksgroepen, die voorheen aan duurdere hotels de voorkeur gaven, aange sproken door onze aanbieding. Daar zal de huidige economische malaise niet vreemd aan zijn". Wat is de aanbieding die Postil jon Motels aan het publiek presenteert? "In 1960 werden de componenten eten, drinken, slapen en vergaderen aangebo den. Anno nu is dat uitgegroeid tot een Postiljon concept dat voor de hele groep opgaat. Wat dat is een belangrijk element: in het tweede deel van de zeventiger jaren werd onder leiding van de huidige De negen Postiljon Motels liggen alle langs belangrijke verkeersaders. Wat zijn de eisen die de groep aan een locatie stelt? Ligging aan een "hoofdverbin dingsweg" in de onmiddellijke nabijheid van een agglomeratie van 50-100.000 inwoners binnen deze agglomeratie moet een industriegebied liggen de wegintensiteit moet 40.000 per etmaal bedragen. kavelgrootte van 3 a 4 ha Een tekening van het vernieuwde Postiljon Motel in Bunnik. fik

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 8