Talrijke relaties kwamen 15 december jongstleden naar Kasteel de Hooge Vuur- sche om afscheid te nemen van de heer G.T. Kleiberg, die na ruim 33 jaar in dienst te zijn geweest bij Heineken, de onderne ming verliet. Urenlang vormde zich een lange rij genodigden die de heer en me vrouw Kleiberg de hand kwamen drukken. Behalve een groot aantal commerciële rela ties waren ook de huidige en oud-burge meester van Zoeterwoude aanwezig, even- In 1948 kwam de heer G. T. Kleiberg als vertegenwoordiger in dienst bij Heineken. In de eerste jaren na de oorlog werd onder het motto "het bier is weer best" getracht het Heineken flessenbier bij de groot handel te introduceren. In die moei lijke jaren is het de heer Kleiberg geweest die de thuisverbruikmarkt heeft opengelegd. In de tweede helft van de vijftiger jaren maakte hij de grote doorbraak in de Nederlandse biermarkt mee. Zijn werk veranderde toen van pionieren naar groeien. In die periode kreeg hij zijn eerste leidinggevende functie. Vanaf dat moment ontwikkelde hij een vaar digheid die zou uitgroeien tot wel haast een hobby: het vergaderen. In tal van commissies en besturen toonde hij aan een buitengewoon slagvaardig en efficiënt discussielei der te zijn. Sinds 1973 vervulde de heer Kleiberg een directiepositie bij Heineken. Eerst als directeur ver koop bier, in 1975 als directeur van Vrumona, waarna hij werd benoemd tot directeur personeelszaken. Tot zijn vertrek was de heer Kleiberg directeur Algemene Zaken. Gedu rende zijn carrière bij Heineken maakte de heer Kleiberg deel uit van het bestuur van de Fiva, de Stichting het Merkartikel, was commissaris van Prodis en de Fidimij. Aan het eind van de zestiger jaren was hij medeoprichter en voorzitter van de Stichting Promotie Zuivelhandel. Verder was hij lid van het hoofdbe stuur van de BBM en de Stuurgroep Uniforme Artikelcodering, waar later de Stichting U.A.C. uit voort kwam. huis roemde hem als een onkreukbare man die als geen ander de discussietechnieken beheerste. "In moeilijke vergaderingen stak hij eerst een sigaar op, rookte die be dachtzaam op en begon dan pas met de dis cussie", aldus de spreker. Uit naam van het bestuur van de Stichting het Merkartikel overhandigde de heer Eigenhuis een kur- ketrekker aan de heer Kleiberg als symbool voor het geschenk dat hij zelf mocht uitzoe ken: wijn. Met de heer Kleiberg neemt een bijzondere persoonlijkheid afscheid die zowel binnen als buiten Heineken zijn stempel op de na oorlogse bierhandel heeft gedrukt. als de burgemeester van Soest, de woon plaats van de familie Kleiberg. De heer R. van de Vijver, lid van de Raad van Bestuur van Heineken, memoreerde in zijn speech dat de heer Kleiberg door vijf verschillende functies te vervullen een dwarsdoorsnede van de onderneming had meegemaakt. In de directieposities die hij bekleedde vorm den degelijkheid en gezag de achtergrond van zijn werken, aldus de heer Van de Vij ver. Namens de Stichting het Merkartikel sprak de heer Eigenhuis de scheidende directeur toe. In zijn lange bestaan als za kenman heeft de heer Kleiberg ook gedu rende een periode deel uitgemaakt van het bestuur van de Stichting. De heer Eigen- Na bijna 34 dienstjaren HEINEKEN DIRECTEUR G.T. KLEIBERG NEEMT AFSCHEID

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 3