lEuen in dE bpuiiierii De familie Meijer vatte in 1978 het plan op om van een oude bollenschuur en een fa briekshal in Sassenheim een bowling- en zalencentrum te maken. De voorbereidin gen, en vooral contacten met de Gemeente en de provinciale overheden, vergden veel tijd. Medio 1980 was tenslotte deze hindernis genomen en kon men aan bou wen gaan denken. Eind 1980 werd het Heineken bouwbureau ingeschakeld voor wat betreft de gehele op zet en indeling. Na de eerste schetsen kon met de bouw begonnen worden. Al na een jaar rolden de eerste bowlingballen. ENTREE Men heeft getracht een volledige horeca- opzet te creëren van bar tot a la carte-res- taurant met uitzicht op de zeer moderne bowlingbanen. Bij het betreden van "De Oude Tol" komt men in een ruime hal, die aansluit op alle ruimten op de begane- grond. Hiervandaan voert ook een brede trap naar de bovenverdieping. Tevens be vinden zich in de hal de garderobe en de toiletten. De hal zelf is uitgevoerd in ruw metselwerk met houten plafonds en een te gelvloer. Een behoorlijk gedeelte wordt ge vormd door tuinaanplant met een vijvertje en bron. Bij de entree van de bowlingzaal is een balie, waar men een baan kan huren en de benodigde schoenen kan verkrijgen. Hier wordt tevens de administratie van on der meer de zaalverhuur gevoerd. INTERIEUR Voor het opvangen van niet al te grote groepen is een open haard met zithoek ont worpen. Door de aparte vorm van de open haard, is de vraag naar een plaats bij deze zithoek zeer groot. Voor de ruimte is niet voor een typisch klassieke- of moderne stijl gekozen. Het uitgangspunt was een ruimte te creëren, waar veel mensen zich thuis voe len. Dit sloot geheel aan bij de wens van de familie Meijer, die bestaat uit opa, oma, twee zoons met kinderen en twee dochters die het geheel moeten runnen. WISSELZAAL Aan het eind van de hal bevindt zich de wis selzaal, die met gordijnen in tweeën kan worden gesplitst. Doordat in deze zaal geen ramen mogelijk waren, zijn in het schoon- metselwerk nissen geformeerd die de lange strakke wanden een sympathiek aanzien geven. Verder is het houten plafond regel- 12 ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU DE OUDE 1DL: bowlen in een bollenschuur

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 12