Directeur P. Kranenberg, die in de loop van 1982 met pensioen zal gaan, gaf in zijn welkomstwoord aan dat dank zij de klant Heineken in ruim een eeuw gegroeid is tot een grote onderneming. Het nadeel van groter worden is echter dat de communica tie moeilijker wordt. En aangezien de klant de absolute nummer één in het denken bij Heineken blijft, leek het hem goed de klant terug te brengen in het contact met de brou werij. Samen met Horecaf voorzitter G. van der Veen, zette hij dit idee in een feite lijk bezoek om. BELANG HORECA Drs. P. Schop, directeur commercie bier van Heineken Nederland, gaf in vogel vlucht een beeld van de Heineken organisa tie. Hij plaatste de ontwikkeling van Heineken in een historisch perspectief, waarbij hij zowel de nationale als interna tionale positie van het Heineken concern aangaf. De heer Schop benadrukte het be lang van de horeca als verkoopkanaal, juist ook voor Heineken. Hij betoogde dat 53% van de bier-, 40% van de fris- en 12% van de gedistilleerd en wijnomzet via de horeca gaat. "Daarom besteden wij juist aan die organisatie intern veel aandacht" aldus de heer Schop. "En dat komt tot uiting in onze inzet, flexibiliteit, onze opvattingen over service en in de benadering van de klant". Hij sprak de hoop uit dat deze aanpak tot een continuering, en waar nodig verbete ring, van de relatie met de horeca-onderne- mer zou leiden. COMPLEXE MARKT De heer A.L. Huffels, hoofd horeca Heineken Nederland, wees in zijn inleiding op het grote aantal horecabedrijven en de verschillende typen die tezamen de horeca- markt vormen. In die complexe markt heeft Heineken een traditioneel goede po sitie. Een positie die van belang is ook voor de verkopen in het levensmiddelenkanaal, want het is immers in het horecabedrijf dat de consument kennis maakt met (nieuwe) produkten. "Wij zullen voorzichtig met die positie omgaan", zo verzekerde de heer Huffels zijn gehoor. Als belangrijkste ele ment daarin noemde hij de voortdurende zorg voor de kwaliteit van de produkten. Ook in de toekomst zal het beleid erop ge richt zijn kwaliteitsprodukten op de markt te brengen. "Heineken zal blijven investe ren in kwalitatief goede produkten èn in de reclame die moet helpen de produkten te verkopen" aldus Huffels. En voor wat be treft de filosofie van Heineken ten aanzien van de zakelijke relatie met de horecaon dernemers wees hij op het feit dat Heineken een liberale wijze van zakendoen voorstaat: het aangaan van financiële en commerciële bindingen vormen daarbij ze ker niet het uitgangspunt. "De basis van de samenwerking moet rusten op een goed on derling vertrouwen, een assortiment goede produkten en een goede dienstverlening", aldus de heer Huffels. Sprekend over een assortiment goede produkten stond de heer Huffels stil bij de produkten uit dat assorti ment: Heineken en Amstel bier, die een evenwichtige aandacht in het beleid krij gen, de gedistilleerd produkten en de wij nen van de Gedistilleerd en Wijngroep Ne derland en het frisdrankenassortiment van Vrumona. DIENSTVERLENING In zijn presentatie haalde de heer Huffels de service diensten ten behoeve van de ho reca voor het voetlicht. Zo noemde hij het Heineken Bouwbureau, de afdeling Hore ca Ontwikkeling, de Horeca Administratie Diensten, Horecabemiddeling en de ver kooporganisatie. Tegen de achtergrond van de werkzaamheden van de Commer cieel Technische Dienst van Heineken sprak de heer Huffels zijn zorg uit over de bierbehandeling door de horeca-onderne- mer. De afstelling van de apparatuur, de wijze van tappen en het schoon zijn van de bierglazen noemde hij als voorwaarden voor een goed glas bier. "En helaas schort het daar nogal eens aan. Reden waarom wij vooral dit jaar bijzondere aandacht gaan besteden aan de bierverzorging in het hore cabedrijf'. Pratend over de ontwikkelin gen in de horecamarkt, constateerde de heer Huffels dat in deze tijd, waarin de con sumenten minder te besteden hebben, men kritischer en selectiever zal worden ten aan zien van de geboden diensten". "Het is in die situatie gewenst om een goed produkt te serveren, met een goede service. Tegelij kertijd moet er ook meer promotie voor de bedrijfstak ondernomen worden". Hij ad viseerde de horeca-ondernemers niet afzij dig te blijven waar het de maatregelen van de overheid betreft. "Het sterkste wapen in de horecamarkt is nog altijd het individuele ondernemerschap. De veerkracht en de commerciële inventiviteit is daar het grootst. Wij willen dat graag zo houden", aldus Huffels. Aan het slot van zijn betoog gaf de heer Huffels de aanwezigen inzicht in de organi satie van de horeca-afdeling binnen Heineken. "Wij willen graag een toeganke lijk en aanspreekbaar bedrijf voor u zijn. Daarom hebben wij de horecagebieden in gevoerd. Tien vestigingen in Nederland met zelfstandige units van waaruit een opti maal contact en een zo goed mogelijke ser vice kan worden geboden. Wij hebben het gevoel dat die werkwijze vruchten af begint te werpen. We streven naar goede persoon lijke contacten waarin de horeca-onderne- mer centraal staat. "Want als het u goed gaat, gaat het ons ook goed" besloot de heer Huffels. Na een lunch en een rondleiding door de brouwerij werd het bezoek van de Horecaf afgesloten.

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 11