SNELGROEIEND GROOTHANDELSBEDRIJF SLIGRO B.V. BELEVERT 40.000 AFNEMERS In Tap en Schap van februari 1980, bijna twee jaar geleden, werd uitvoerig aan dacht besteed aan de ontwikkelingen bij het groothandelsbedrijf Sligro B.V. te Veghel. De directe aanleiding voor dat artikel was de welhaast explosieve groei die dit bedrijf in enkele jaren doormaakte. Medio 1981 nam Sligro, die o.a. zelfbedie ningsgroothandels exploiteert, in Arnhem een groothandel over en heropende deze als twaalfde zelfbedieningsgroothandel binnen het bedrijf. EFFICIENCY Binnen het bedrijf probeert men door een zo hoog mogelijke graad van efficiency de kosten laag te houden en voor de handel in teressante inkoopprijzen te hanteren. Om deze efficiency te bereiken is een verant woord hoge graad van automatisering door gevoerd in de hele organisatie. Sligro was een van de eerste bedrijven die via een op eigen kracht opgezet P.O.S. fac- tureersysteem de klanten een overzichtelij ke factuur kon leveren. Alle artikelen wor den bij goederenontvangst in het centrale distributiecentrum van een computer-ge- print, optisch leesbaar prijsetiket voor zien. Vanuit het computercentrum van het gebied is er voor de detaillist altijd wel een Sligro-vestiging in de buurt te vinden zon der al te veel, door de gestegen brandstof prijzen, dure kilometers te moeten rijden. Alle begeleiding, binnen de georganiseer de detailhandel een vast gegeven, kunnen wij ook verzorgen. En tegen redelijke prij zen. Maar alleen als de detaillist daaraan behoefte heeft en dan pasklaar voor zijn bedrijf. Sligro gelooft in zelfstandige de taillisten die in hun verzorgingsgebied een eigen verkooppolitiek willen voeren. Voor alle mogelijke steun kunnen zij bij ons te recht". Het gedeelte van het magazijn waar de filiaalbestellingen worden klaargezet. Enkele maanden geleden werd het hoofd kantoor in Veghel van 27.000 naar 30.000 vierkante meter uitgebreid. De groei zet zich dus door, en inmiddels belevert Sligro een klantenbestand van zo'n veertigdui zend afnemers in de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Bra bant, Limburg en een deel van Zee land. Voor het merendeel betreft het hier detaillisten uit de levensmiddelenbranche, maar een niet onbelangrijk aantal ervan is horeca en/of recreatieondernemer, of doet zaken in de grootverbruiksector of in non food artikelen. De heer Abel Slippens, commercieel directeur en lid van het managementteam van Sligro gelooft stellig dat in deze grote verscheidenheid van af nemers en in de keuze-mogelijkheden bin nen het enorme assortiment dat Sligro te koop aanbiedt, het succes voor het bedrijf schuilt. "Wij zijn er voor de zelfstandige detaillist, die, wel of niet bij een commer ciële organisatie aangesloten, bij ons met De 'jongste' vestiging in Arnhem. al zijn vragen terecht kan. Wij geloven aan vrijwel alle inkoopwensen van onze afne mers te kunnen voldoen of alternatieven te kunnen bieden. Door onze spreiding van groothandelsbedrijven op zelfbedienings- 6

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 6