Goederencoör dinatoren van Gezellige drukte handen van de heer A.H. Heineken in ontvangst nemen. Bovendien kreeg zijn paard de Heineken deken omgehangen. Tot ontsteltenis van de om standers vertoonde het paard bij het horen van de muziek echter enige kuren, waardoor de beker helaas op de grond belandde. Na de prijsuitreiking ving het showprogramma aan. Dit jaar kon het paardemin- nend publiek genieten van een show, verzorgd door leden van de Nederlandse Hackneyclub. Op diverse manieren aange spannen Hackneys lieten op parmantige wijze hun kunnen zien. Tot slot. als klapstuk van het showprogramma, reed de Heineken Bierkoets de piste in. Hij werd getrokken door een twaalfspan Friese Volbloed merries. Wie 's zondags naar Studio Sport heeft gekeken, zal zich dit wellicht herinneren, al waren in verband met de televisie-opname voor deze gelegenheid de Heineken uitingen op de koets afgeplakt. Het optreden van koetsier De Boer uit Oenkerk met zijn span was zeer imposant. SCHUITEMA BIJ HEINEKEN (6) Op 29 oktober hebben de goederencoördinatoren van de acht Schuitema groothandels vestigingen (die tezamen circa 600 detaillisten bevoorraden) een bezoek gebracht aan de Heineken vestiging in Zoeter- woude. Ook bezochten zij de expeditie-afdeling. De goede rencoördinatoren zijn in hun respectieve groothandelsbedrijf verantwoordelijk voor de goederenstroom, via de groot handel, van de fabrikant naar de detaillisten. Uit hoofde van hun functie hebben zij derhalve regelmatig te maken met de expeditie-afdeling van Heine ken. De heren G.C. de Lange en J.A.J.A. van Rooijen (links op de foto) gaven hen informatie over de dagelijkse gang van zaken binnen deze afdeling. Zij lieten onder meer zien hoe het verwerken van de telefonisch genoteerde bestelling vrijwel geheel met behulp van de computer gebeurt. Een geavan ceerd computerprogramma zorgt voorts, naast on-line informatie over de afnemer, o.a. voor een rittenplanning en na goedkeuring door de planner ook voor het benodigde druk werk als ritopdrachten en afleverbonnen. In dit program ma wordt automatisch rekening gehouden met de specifieke wensen van de afnemers. Voor de Schuitema coördinatoren was het een interessante ervaring kennis te nemen van het Heine ken distributiesysteem en leuk om de medewerk(st)ers te ontmoeten met wie, vaak al jaren, telefonisch contacten be staan. IN ZUIDLAREN. (7). Traditiegetrouw wordt elk jaar op de derde dinsdag van oktober de Zuid- laardermarkt in het Drentse plaatsje Zuidlaren georgani seerd. Voor dag en dauw vindt hier al een bedrijvige veehan del plaats. En na het loven en bieden is het dan goed eten en drinken bij de vele markt- kraampjes en cafés. Dit evene ment geldt zozeer als een trekpleister in de wijde omge ving dat oud en jong zich massaal naar Zuidlaren be geeft. Ook voor studentenver enigingen is het een mooie gelegenheid de 'groentjes' in te wijden. Ondanks het bar slechte weer kwamen ook dit jaar zo'n 80.000 mensen om de sfeer te proeven. Ook de nieuwkomers konden het niet missen, dank zij de verwijsbor den met Heineken reclame langs alle toegangswegen. Bovendien stonden rond het centrum van de markt twintig Heineken vlaggemasten Ook de cafés kennen gouden tijden. Zij blijven net zo lang open tot er geen bezoekers meer zijn. Dat dit wel een paar dagen (en nachten) kan duren, laat zich raden. 27

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 27