Iepen in de bnuujErii De automobilist die zich langs de Nederlandse wegen spoedt kan op vele plaat sen terecht voor zijn natje en droogje. Hij zal dan veelal aan een van de grotere ketenbedrijven die ons land kent een bezoek brengen, maar vaak zal hij een - soms zeer gerenommeerd- particulier bedrijf binnentreden. ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU WEGRESTAURANT 'BRABANT' TE ZEVENBERGSCHEN HOEK UITVOERING De zeer ingrijpende verbouwing is uitge voerd zonder dat het bedrijf een dag be hoefde te sluiten. Daartoe was het nodig de restaurantruimten, toiletten, keukens en opslagruimten fase-gewijs onder han- In Breda ligt aan de autoweg Rotterdam- Antwerpen een drietal wegrestaurants. Zoals we in de vorige Tap en Schap schre ven is ook in Dordrecht sinds kort een mo tel gekomen. Wegrestaurant 'Brabant' in Zevenbergschen Hoek ligt vrijwel midden tussen Breda en Dordrecht. Het is een res taurant dat men vrij snel in het vizier krijgt als men vanuit de Randstad via de aloude en toch vernieuwde Moerdijkbruggen het schone Brabantse land binnenrijdt. Het uiterlijk is nieuw, maar zowel het pand als het bedrijf bezitten een aanzienlijke leef tijd. In 1910 werd gestart met een zoge noemd boeren-café. Gelijk met het ge reedkomen van de autoweg in 1934 veran derde dit in een echt café. De nabijheid van de aanvankelijk rustige autoweg, bracht toch de nodige- klandizie binnen de muren, zodat de wegrestaurantfunctie met het verstrijken der jaren toenam. In 1947 nam de huidige eigenaar, de heer P. der Kinderen, het bedrijf van zijn vader over. den te nemen. Bovendien is er tijdelijk ge werkt vanuit een mobiele noodkeuken. Ook is er enige tijd gebruik gemaakt van een toiletwagen. De gehele verbouwing heeft zich om een aantal redenen afge speeld binnen de reeds aanwezige bouw massa. De verbouwing begon in oktober 1980; de heropening vond plaats op 31 maart 1981. Óndanks de winterperiode werden de twintig weken bouwtijd niet overschreden. ROUTING Zowel voor als achter de schermen werd de routing aanzienlijk verbeterd. De ter reinsituatie is zodanig, dat aan de achter zijde van het pand de begane grondvloer circa 120 cm boven het maaiveld ligt. Dat gaf de mogelijkheid een korte en recht streekse toegang tot de kelder te maken. Ook op de begane grond zijn de nodige bergruimten ondergebracht, die eveneens rechtstreeks van buiten te betreden zijn. Alle niveauverschillen die voordien in het VERBOUWINGSPLAN Een min of meer toevallige ontmoeting tussen de heer Der Kinderen en het Heine- ken Bouwbureau leidde uiteindelijk tot een forse verbouwing. Mede daaraan ten grondslag lagen de slechte onderhoudstoe- stand van het pand, de verouderde inrich ting, de slechte routing en vooral de nog steeds toenemende drukte. Het program ma van eisen voorzag in het elimineren van alle genoemde tekortkomingen, maar ook in het aanpassen aan alle geldende over- heidseisen. Bovendien werd als eis gesteld dat het nieuw te maken interieur een huiselijke sfeer zou moeten ademen. 24

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 24