Rotterdams popfestival brengt tienduizenden jongeren op de been Zoals gebruikelijk is} en zeker bij een op een afgelegen industrieterrein gesitueerd bedrijf, werd door de verantwoordelijke aannemer voor het pand van Haars Dranken Service B.V. te Midden-Beemster, een inbraakalarm in het bouwplan opgenomen. Niets werkt afschrikwekkender voor lieden op het dievenpad dan een sirene die van hun ongewenste aanwezigheid, luidruchtig melding maakt. Tijdens een nacht in de afgelopen maand augustus liet deze installatie luid en langdurig van zich horen, en dat terwijl er, zoals achteraf pas bleek, van onge wenste indringers geen sprake was. Zo'n in werking getreden alarm houdt er, als politieke en omwonenden gewaar schuwd zijn, na verloop van tijd meestal vanzelf mee op. Zo niet echter dit alarm, en toegesnelde medewerkers van het bedrijf kregen dat ook niet voor elkaar. Ten einde raad, na ruim een uur inmiddels was de 1.500 inwoners tellende bevolking van Midden-Beemster klaar wakker) heeft men de complete bedrading van de in stallatie maar doorgeknipt. Dit luidruchtige incident werd door Burgemeester W. Cattel van de Beemster aangegrepen en op humorvolle wijze in zijn speech ver werkt. Hij bood de directie van Haars B.V. onder luid gelach van de aanwezigen, een enorme, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde, schaar aan, die gebruikt kan worden wanneer, voor alle betrokkenen onverhoopt, de alarminstallatie op nieuw op hol zou slaan. van bodediensten, bij de klanten thuisbe zorgd. Mevrouw Haars schatte de ontwik kelingen juist in, de auto was in opkomst, en een T-Ford werd aangeschaft, zodat zij het transport binnen en buiten Purmerend voor haar rekening kon nemen. Dranken groothandel Haars groeide langzaam maar gestaag en ging als eerste in Purmerend overopde produktie van mineraalwateren limonades in beugelflessen. Een groot bord op het pand vermeldde vol trots de tekst "Haars electrische mineraal- waterfabriek". In 1929 overleed mevrouw Haars en na men twee van de drie zoons de leiding van het bedrijf over. De derde zoon koos een andere carrière en werd gemeentesecreta ris van de stad Amersfoort. En ook hier valt de appel niet ver van de boom, zijn dochter is de bekende (ex) staatssecreta ris, mevrouw Haars. De oorlog brak uit en de duitsers vorder den het enige transportmiddel, de T-Ford. De brouwerijen leverden steeds minder bieren een donkere tijd brak aan. Maar na de bevrijding ging het snel weer bergop waarts met de familie Haars en hun be drijf. De produktie van limonades en ga- zeuses werd stopgezet toen duidelijk werd dat de toenemende concurrentie weinig overlevingskansen bood en men concen treerde zich volledig op de distributie van dranken. Na 1962 was de groei haast niet bij te benen en kregen de gebroeders Haars steeds meer met ruimteproblemen te kam pen. De belendende panden aan de Koe markt werden aangekocht, de omzet groeide, maar het verkeer werd steeds drukker en de distributieproblemen steeds groter. Zo'n acht jaar geleden werd de knoop doorgehakt en besloot men op zoek te gaan naar een plaats voor nieuwbouw. Dat bleek in Purmerend duur en moeilijk realiseerbaar, zodat werd uitgeweken naar Midden-Beemster. Uitgekiend assortiment Daar staat alweer zeven jaar een 1300 vierkante meter groot bedrijfspand waar uit door tweeëntwintig medewerkers zo'n 450 afnemers in het gebied met een straal van pakweg 30 kilometer rond Purmerend van een compleet assortiment dranken en allerlei horeca-benodigdheden worden voorzien. Onder deze afnemers telt men horecabedrijven, kantines en instellingen, slijterijen en winkels. Haars Dranken Service B.V. zou eigenlijk horecagroothandel moeten heten, omdat men zogoed als alles dat in dat type bedrijf nodig is kan leveren. Men heeft hiervoor de beschikking over een uitgekiend assor timent produkten en diensten dat met vijf grote vrachtwagens bij de afnemers wordt afgeleverd. Men is, al honderd jaar, agent van Amstel en al geruime tijd grossier voorHeineken. U kunt er terecht voor bui tenlandse bieren en alle gangbare soorten gedistilleerd en frisdranken. Maar bovenal denkt het bedrijf al ruim honderd jaar vooruit in het belang van haar afnemers en van het eigen bedrijf. Hon derd jaar geleden ging Theo Haars, heel klein, van start met de verkoop van limo nade. Vandaag de dag werken vier men sen met die achternaam in een moderne drankengroothandel. Hoe zou dat er over honderd jaar uitzien? Veel belangstelling bij een optreden op het'podium noord' De festivalgangers lieten het zich goed smaken In augustus vond voor de vijfde keer het Rotterdam New Pop Festival plaats. Heineken en Seven-Up zorgden ervoor dat de naar schatting 130.000 bezoekers tij dens dit grootste gratis Popfestival van Europa bier en frisdranken konden ver krijgen. Elf verkoopstands waren door het Zuiderpark opgesteld, een spreiding die noodzakelijk was omdat op maar liefst acht plaatsen groepen en gezelschappen optraden. In de afgelopen vijf jaar heeft het Rotterdamse Popfestival zich van een zuiver stedelijke activiteit ontwikkeld tot een landelijk gebeuren; dit jaar kon men er zelfs bezoekers uit onze buurlanden aan treffen.

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 9