J Burgemeester W. Cattel van de Beemster leidde met een speech de open dag in die op 31 augustus werd gehouden in het pand van Haars Dranken Service B. V. Tijdens deze dag konden honderden afnemers, leveranciers en relaties van de familie Haars op ge zellige en informele wijze een kijkje nemen in het bedrijf. De aanleiding voor deze feestelijke open dag was de viering van de honderdste ver jaardag van Haars Dranken Service B V. als Amstel agent en leverancier van aller hande horecabenodigdheden. Hoewel de huidige directie van het bedrijf liever ziet dat er gesproken en geschreven wordt over de toekomst, past bij een hon derdjarige een korte terugblik in het verle den. Het is allemaal begonnen in Purmerend, toen Theodorus Haars in 1881 in een be scheiden pandje aan het Slotplein limona- deflessen vulde en aan de man probeerde te brengen. Die limonade was kennelijk van prima kwaliteit, want de omzet en het bedrijf groeiden gestaag, en er moest na verloop van tijd naar een grotere behui zing worden uitgekeken. Rond 1890, de juiste datum is verloren gegaan, verhuisde Haars naar de Koemarkt in het hartje van Purmerend. Oprichter Theodorus Haars stierf al jong en zijn vrouw zette het bedrijf voort. Tijdens de oorlog van 1914/1918 beleefde het bedrijf een bloeitijd, onder andere om dat aan een drietal forten met vele dorstige soldaten in de directe omgeving van Pur merend werd geleverd. In die twintiger ja ren vond het transport van bier van de Am- stel brouwerij in Amsterdam nog groten deels perboot plaats. Vanaf de losplaats in Purmerend werd het dan in de stad met de hondekar en erbuiten met paard en wagen «S Haars Dranken Service B.V. 100 jaar Mei agent Electrische mineraalwaterfabriek 4T"

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 8