is gevestigd, wordt deze stad enigszins beschouwd als 'een vestigingsplaats van ons'. Bij de plaatselijke prof wieler ronde op 17 augustus was Amstel dan ook van de partij met reclameborden, finish- doek en jury wagen. Voor vele wielrenliefhebbers stond deze ronde al in de belangstelling, omdat veel voudig schaatskampioen Eric Heiden hier in Nederland zijn debuut zou maken als wiel renner. Voor de ogen van ruim achtduizend toeschouwers wist hij echter niet veel verder te komen dan een van de laatste plaatsen. Veel plezier beleefde het publiek aan 2 dixielandbands die van 's avonds 7 tot 12 uur door de Alkmaarse straten paradeerden. Ook speelden zij in alle Heineken en Amstel café's. Op de foto ziet u de vijfmansformatie 'De Heer lijkheid' onder leiding van Frank Pot, voorzien van Amstel schorten en een Amstel paraplu. Na de finish van de profs hebben zij enige nummers vanaf het huldi gingspodium ten gehore gebracht. Op de foto erboven Eric Heiden met de ronde miss. Gondelvaart koe dijk (5) Op 15 augustus werd de jaarlijkse gondelvaart in Koedijk gehouden. Een tien tal met bloemen en groen versierde platbodems, waar van de bemanning soms in klederdracht was, trok 's avonds door een feestelijk verlichte Kanaalkade. Ook de Heineken bierboeier, zoals u op de foto ziet getooid met bloemstukken en verlichting, maakte deel uit van de op tocht. De inwoners van Koe dijk die langs het kanaal wonen, hadden voor deze gelegenheid hun tuinen en gevels versierd en verlicht. Het evenement werd gadege slagen door zo'n 30.000 toe schouwers, waarvan het merendeel door toeristen werd gevormd, die zich door het folkloristische gebeuren aan getrokken voelden. Bierkoets in PARADE OVER DE WILLEMSBRUG (6 en 7) Woensdag 1 juli verricht te Koningin Beatrix samen met Prins Willem-Alexander de officiële opening van de nieuwe Willemsbrug in Rot terdam. De koningin onthulde een plaquette, waarna Prins Willem-Alexander door aan een 'tui' te trekken een scheepsfluit in werking stelde waardoor geheel Rotterdam van de opening in kennis werd gesteld. Voorafgaande aan de eigen lijke opening was een grote stoet bestaande uit 103 histo rische voertuigen (symbolisch voor het verkeer dat de oude brug over de Maas sinds 1878 had gepasseerd) over de oude brug getrokken. Een van de eerste voertuigen die in deze optocht voorbij trok, was de Heineken Bier koets, getrokken door tien schitterende Friese Volbloeds. 19

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 19