met snackbar is op vrijdag en zaterdag ge opend tot drie uur 's nachts en op zondag tot twaalf uur, maar dan is er 's middags tevens een matinee. Wij hebben altijd le vende muziek en de bezoekers komen overal vandaan, zelfs uit Haarlem. Dat geldt trouwens ook voor het restaurant en de grote zaal. Veel mensen uit Noord- Holland hebben de zaak leren kennen om dat zij een bezoek brachten aan hun fami lie in Hoorn waarmee ze dan wel eens kwamen eten in het restaurant. Daardoor hebben wij een grote bekendheid gekre gen en dat heeft weer in de hand gewerkt, dat wij veel partijen en feestavonden ver zorgen voor mensen en clubs uit geheel Noord-Holland. Op vrijdagavond komen veel kaartclubs hier potverteren". Weinig verloop personeel De sfeer van het boerenbedrijf is in "De Nadorst", ondanks een andere bestem ming, niet verloren gegaan en het interieur draagt daar duidelijk toe bij. Zware houten boerenstoelen, tafels, boerenwerktuigen en een oude boerenwagen die dienst doet als bar. De beperkte menukaart met vlees- en visgerechten geeft een redelijke prijs stelling aan. Peter Koomen licht dat toe: "Door de kaart beperkt te houden kan er in de keuken vlotter gewerkt worden en het spaart een extra kok uit. Kwaliteit en kwantiteit, daar hebben de gasten recht op en daar handelen we naar. Maar ze moeten het ook gezellig vinden en zich helemaal thuis voelen. Daarom is het ook belangrijk dat ze vriendelijk tegemoet getreden worden en na afloop van de maaltijd vragen we altijd of er klachten zijn, zo ja, dan kunnen we dat nog herstel len. Een ontevreden klant zie je nooit meer terug. We hebben gelukkig goed perso neel, allemaal mensen uit deze streek, en verloop is er nauwelijks. Ik ken bedrijven waar het personeel met lange gezichten rondloopt en nauwelijks bereid is enige service te verlenen. Dan ben je wel ver keerd bezig met zaken doen. Een goede service verlang ik ook van mijn leveran ciers. Neem bijvoorbeeld de drankenhan del die hier het Amstel bier en de frisdran ken van Vrumona levert; 's maandags brengt hij de bestelling en op de zaterdag wordt de voorraad nog eens aangevuld, daar hebben wij nooit problemen mee". Promotie Westfriesland Peter Koomen is een man die houdt van zijn geboortestreek en zich intens bezig houdt met de promotions van Westfries land. Hij heeft met de Stichting Stoom tram en een rederij veel bekendheid ge geven aan de historische driehoek. Ouden van dagen, schoolkinderen en personeels verenigingen worden met bussen vol aan gevoerd om een dagje Westfriesland te be leven en ook dagtocht 34 van de Neder landse Spoorwegen naar die streek mag zich verheugen in een grote belangstel ling. Men behoeft zich op zo'n dag beslist niet te vervelen. Een echte ouderwetse stoomtram vormt de verbinding tussen Hoorn, Enkhuizen en Medemblik, stadjes met vele bezienswaardigheden. Heel veel mensen maken daar gebruik van en proe ven weer even de sfeer van vroeger. Zo'n reisje per stoomtram wordt veelal gecom bineerd met een boottochtje op de oude Zuiderzee tussen Medemblik en Enkhui zen. De horeca-exploitatie aan boord wordt ook verzorgd door Peter Koomen, maar wie er de voorkeur aangeeft om op het vaste land de maaltijd te gebruiken kan daarvoor terecht in "De Nadorst". Veel busondernemingen uit het hele land heb ben de weg daarheen al lang gevonden. Toen wij tijdens ons bezoek aan het be drijf om tien uur binnenstapten was er geen plaatsje meer onbezet. Bussen met ouden van dagen uit het noorden van het land waren er even neergestreken voor een vers bakje koffie met gebak en tussen de bedrijven door rinkelde de telefoon. Het betrof de aankondiging van de komst van een ander gezelschap om een Westfriese koffietafel te nuttigen. Want ook dat kan in "De Nadorst" gedurende zes dagen per week. 's Maandags is de zaak gesloten, maar een uitzondering wordt gemaakt voor grote partijen. 17

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 17