horeca nnderuiep Wesffrfcse stolpboerderij „De Nadorst" omgetoverd in bar- daneing met sfeervol restaurant In de historische driehoek van Holland die wordt gevormd door het gebied dat door de steden Hoorn, Enkhuizen en Medemblik wordt afgebakend, ligt het dorp Blokker waarin Boerderij "De Nadorst" is gevestigd. Veel toeristen die de rustieke en gemoe delijke streek bezoeken brengen graag een bezoek aan het bedrijf, nadat zij eerst een tocht hebben gemaakt door de historische driehoek met de drie dromerige Hanzestad- jes waar de tijd even stil staat bij het zien van zoveel schoonheid uit de Gouden Eeuw. In 1968 werd de Westfriese stolpboerderij De Nadorst" door Jaap Kaarsemaker omgebouwd tot bar-dancing en zes jaar la ter werd de voormalige paarden- en var kensstal daarbij getrokken. Op die plaats werden een bedrijfskeuken en een kleine zaal geprojecteerd. Jaap Kaarsemaker ex ploiteerde de zaak tot 1976 alleen, maar vanaf dat tijdstip samen met Peter Koomen, een man die altijd als boer en veehandelaar door het leven was gegaan en het horecaleven slechts kende als be zoeker. De boerderij heeft hij echter aan gehouden; nog steeds geeft hij daar leiding aan het personeel, maar wel in combinatie met zijn werkzaamheden in het horecabe drijf. Van de nieuw uitgezette koers heeft Peter Koomen nooit spijt gehad. Hij zegt daarover: "Jaap Kaarsemaker was een goede vriend van mij, die altijd hard heeft gewerkt. Hij had een gezellige zaak waar ik graag kwam en toen hij mij"vroeg om de exploitatie samen ter hand te nemen, heb ik daarin toegestemd. De horeca interes seerde mij, ik had echter geen ervaring maar wel feeling voor die bedrijfstak. Ik ben meteen begonnen met een reorganisa tie onder het personeel, het was vooral in de beginperiode keihard werken. Tijdens de weekends gebeurde het meer dan eens dat ik van "De Nadorst" kwam en direct de stal binnenstapte om mijn koeien te melken. De horeca is een boeiende be drijfstak, je ontmoet veel mensen, hetgeen ik prettig vind en bovendien organiseer ik graag. Dinsdag is mijn vrije dag, dan ga ik naar de veemarkt in Purmerend, want ik zou de veehandel niet helemaal willen missen al zie ik het nu nog louter als hob by. Op die manier houd je contact met je oud collega's en bovendien blijf je op de hoogte met de gang van zaken in die han del. Het is een stukje leven voor mij en ik moet er niet aan denken, dat ik mijn oud collega's niet meer regelmatig zou zien. Ze komen van tijd tot tijd ook in "De Na dorst", op hun verzoek organiseer ik dan het één en ander. Het contact met mijn vele vrienden en kennissen zal ik nooit verbreken. Westfriesland is een streek met mensen die ervan houden heel gewoon te doen. Ik ben in een kleine gemeenschap opgegroeid en ik voel mij een echte West fries". Bekend in heel Noord-Holland "De Nadorst" is sinds 1978 niet meer al leen een bar-dancing, want in december 1977 werd begonnen met de aanbouw van een restaurant en een grote zaal voor par tijen. Ook het horecapersoneel werkte daaraan mee en er is in die periode door die mensen heel wat werk verzet, want de bar-dancing bleef al die tijd open. In mei 1978 kon de eerste grote bruiloft gehou den worden in de nieuwe aangebouwde zaal en sindsdien heeft men over de toe loop naar "De Nadorst" niet te klagen. Jaap Kaarsemaker en Peter Koomen zijn uiterst tevreden over de gang van zaken. Laatstgenoemde zegt: "De bar-dancing 16

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 16