AMSTEL BIEREN In 1981 is het 25 jaar geleden dat de heer HMSchoorl de drankenhandel van zijn vader overnam. Tevens trad hij in dat jaar in het huwelijk. Aangezien beide zaken nog in ge zonde staat verkeren, was er reden genoeg voor de familie Schoorl om op 8 augustus met een groot feest beide zilveren jubilea te vieren. De heer en mevrouw Schoorl in het kantoor aan de Hillegommerdijk Het bedrijf van Schoorl bestaat al veel langer dan deze vijfentwintig jaar. In 1922 heeft vader J.G. Schoorl, die toen al sinds enige jaren een café en een drankengroot handel in Hillegom bezat, het Amstel agentschap verkregen. De heer Schoorl is in deze drankenhandel groot geworden; als kleine jongen stond hij na school al flesjes te spoelen en de vrachtwagen te la den. Na zijn schooltijd is hij vanzelfspre kend bij zijn vader in de drankenhandel gekomen, die hij tenslotte in 1956 van hem heeft overgenomen. HORECALEVERANCIERS Momenteel is drankenhandel Schoorl ge vestigd aan de Hillegommerdijk langs de Ringvaart in Beinsdorp. De vaart waarop vroeger het bier per schuit werd aange voerd. De Ringvaart vormt globaal de grens van het gebied in de Bollenstreek dat Schoorl belevert. In dat ge'bied worden wekelijks zo'n 80 afnemers van dranken voorzien, waarvan verreweg het grootste gedeelte uit horecabedrijven (waaronder veel sportkantines) bestaat. Het agentschap beschikt over een maga zijnruimte van 500 vierkante meter. Aan vankelijk werd het leeg goed onbeschut opgeslagen op een stuk grond aan de over kant van de weg aan de vaart. Deze plek bleek niet erg praktisch en bovendien heb ben enkele stormen hier een ravage aange richt. Met de gereedmaking van het stuk grond achter het overdekte magazijn is dit probleem nu opgelost. BUNDELING VAN TAKEN Vijfentwintig jaar van hard werken liggen nu achter de heer Schoorl. Een periode waarin hij in zijn eentje het bedrijf naar een omzet van 2,5 miljoen heeft weten te brengen. Het eenmansagentschap is een zware belasting. De bundeling van ver schillende taken in één man stelt aan hem zowel lichamelijk als geestelijk hoge ei sen. Naast magazijnmeester moet hij te vens expediteur, administrateur en verko per zijn. De lichamelijke inspanning is door de komst van de vorkheftruck geluk kig aanzienlijk verlicht. Bovendien weet de heer Schoorl zich de laatste jaren ge steund door een chauffeur en een bijrijder. Maar in vakantietijd bemant hij weer zelf de vorkheftruck en levert hij de bestellin gen persoonlijk bij z'n klanten af. Ook in de weekends gaat het werk door. Ouderwetse service is iets dat bij Schoorl altijd hoog in het vaandel heeft gestaan. Bijgestaan door zijn broer zorgt hij ervoor dat zijn klanten ook in noodgevallen niet zonder drank zitten. Vijfentwintig jaar lang zeven dagen per week werken is geen geringe prestatie, maar met veel voldoe ning bekijkt de heer Schoorl samen met zijn vrouw het resultaat. En daar is op 8 augustus op geklonken! De heer M.H. Schoorl voor de drankenhal, die toen nog in Hillegom gevestigd was 15 Dubbel jubileum M.H. Schoorl

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 15