Al jaren zijn de lichtbakken van Heineken en Amstel een overbekende aanduiding aan de gevels van horeca- etablissementen. Met de lichtbak wordt de gevel van een pand herken baar als horeca-bedrijf. Daarnaast maakt de onder nemer er mee duidelijk welk biermerk hij voert. In het streven om het merk van het bier in de horecabedrijven "zichtbaar" te ma ken, en daarmee te zorgen voor een stukje bierbeleving, heeft Heineken de laatste ja ren veel zorg besteed aan uitmonstering en vormgeving van de zaken rond het pilsje. Zo zijn recent nieuwe glazen voor Heine ken en Amstel bier ontwikkeld. In combi natie met het viltje wordt een merkidentifi- catie gecreëerd die inspeelt op de voorkeur van de consument voor merkprodukten. BIERTAP-LICHTBAKJE Onlangs is een nieuwe vorm van de licht bak in de horeca-bedrijven geïntrodu ceerd. Daarmee is ook een nieuw Nederlands- woord ontstaan: het biertap-lichtbakje. Het is een lichtbakje met het Heineken of Am stel merkbeeld, dat zodanig op de biertap installatie is gemonteerd dat het daarmee één geheel vormt. De verlichting in het bakje draagt zorg voor een prettig en sfeer vol beeld. In Engeland is de "countermounting", zoals men het lichtbakje daar noemt, een veelvuldig voorkomend verschijnsel. Het biertap-lichtbakje is, getuige de positie op de biertapinstallatie, primair gericht op de merkidentificatie van de fustbier- stroom. Bij flesbier wordt deze identificatie tot stand gebracht door het etiket en de kroon- kurk. PROEF Alvorens is overgegaan tot invoering op landelijk niveau, is er in 1980 een proef gedaan in Noord-Holland. De acceptatiegraad van de horecaonderne mers was zo groot, dat besloten is om het biertap-lichtbakje landelijk te gaan intro duceren. De verwachting is dat eind 1982 de meeste Heineken en Amstel horecabedrijven, voor zover zij dat willen, voorzien kunnen zijn van biertaplichtbakjes. Overigens leent niet ieder installatie zich voor monta ge van de lichtbakjes. Hierbij spelen voor al technische problemen een rol aangezien de lichtbakjes zijn ontworpen voor bier tap-installaties met normale zwanehalzen. PLAATSING De plaatsing van de lichtbakjes geschiedt door de Commercieel Technische Dienst van Heineken bij zowel nieuwe als bij be staande verkooppunten. Bij de laatste groep wordt de aanwezige biertapinstalla tie vervangen door zwanehalzen mét licht bakjes. 13 Laaf zien uit welk vaal je u tapt LICHTBAKfJE OP TAP NAAKT BIERPRESENTATIE AF

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 17