De Gedistilleerd en Wijngroep Nederland is het jaar 1981 actief van start gegaan. De GWN heeft namelijk de distributie ter hand genomen van een nieuw produkt: Evita, Licor de Café. De introductie heeft gelijktijdig in zowel het horeca- als het thuisverbruikkanaal plaats gevonden. Gezien de eerste reacties uit de markt, mag men constateren dat Evita over het algemeen zeer enthousiast wordt ontvangen en als een verrijking van het assortiment wordt ervaren. I .V* Evita, Licor de Café, is een heerlijke koffielikeur,zacht en vol van smaak en niet te zoet. De drank is bereid uit volkomen natuurlijke grond stoffen.Een volledig natuurprodukt dus. Het alcoholgehalte bedraagt 25%. Evita kent een decoratieve Spaans/ Zuid-Amerikaanse uitmonstering, die zowel handel als consument blijkt aan te spreken. Naast sfeervol, ervaart de handel de verpakking als sterk ver koop-ondersteunend. Belangrijk voordcel is, dat Evita is verpakt in een omdoos a zes, zodat het optimaal beheersen van het voorraad- mveau mogelijk is. Middels de smaak en de uitmonstering, speelt Evita in op de rumachtige smaakrichting binnen de koffielikeu ren-markt. Dit smaak-segment kan als het meest populaire en het grootste binnen deze markt worden aangeduid. Smaaktests en nu ook reacties uit de markt hebben uitgewezen dat deze nieuwe drank een vergelijking met gelijksoortige koffielikeuren met glans doorstaat. Eveneens is aangetoond dat de naam Evita snel en gemakkelijk wordt opgepakt. Evita heeft nog een andere sterke kant. Op Evita valt namelijk door alle scha kels in de handelsketen een uitsteken de marge te behalen. Een positief en verkoop-ondersteunend punt, dat de totale produkt-propositie zonder meer zeer aantrekkelijk maakt. Met Evita biedt de GWN zowel de groothandel als de detaillist dus een interessant (marge) artikel aan. INTRODUCTIE THUISVERBRUIK Vrijwel gelijktijdig met de introductie in de horeca, is Evita in het thuisver- bruik-kariaal geïntroduceerd. Hiertoe werd de medewerking gevraagd van de slijter,jgén van de belangrijkste scha kels bij de introductie van een nieuwe drank. Bij zijn bezoek heeft de verte genwoordiger de slijter dan ook uit voerig geïnformeerd over Evita en hem voorzien van verzorgd en goed ogend reclamemateriaal, in de vorm van een raambiljet, een toonbankdisplay en een schapstrook. Tevens kon, na overleg, door de slijter overgegaan worden tot adverteren (flesafbeel- ding). Voor het actief ondersteunen van Evita in de winkel, ontving de slijter een aantrekkelijk premium. Juist in deze tijd, waarin het met name voor de detaillist steeds moeilijker wordt op de traditionele gedistilleerde dranken een behoorlijke omzet te be halen, vormt een artikel als Evita een welkome en waardevolle uitbreiding van het assortiment. INTRODUCTIE HORECA Op de Horecava '81 vond de introduc tie van Evita in het horecakanaal plaats. In de Heineken stand, op een speciaal uitschenkpunt, kon men ken nis maken met Evita. Vele horeca branchegenoten maakten van deze mogelijkheid gebruik, wat tal van po sitieve reacties opleverde. Als introductie-aanbieding gold hier: bij afname van 1 fles Evita een doos Alvarez sigaren (eveneens nieuw op de Nederlandse markt) cadeau. Deze zo genaamde joint-promotion, een in Ne derland nog niet op brede schaal toe gepast ondersteuningsmiddel, werd bijzonder goed ontvangen. Tenslotte kwamen hier ook de ge bruiksmogelijkheden van Evita nog eens duidelijk naar voren; niet alleen bij of in de koffie (deels in plaats van suiker), maar ook zeer goed te gebrui ken bij het bereiden van allerlei mix dranken en cocktails. Eveneens is Evita geschikt voor het afronden van allerlei (ijs)desserts. Ook voor de horeca-ondernemer vormt Evita dus een aantrekkelijke koffielikeur, niet in de laatste plaats vanwege de prijs en de marge-moge lijkheden. ^"7oS] 8 Evifa, licor de (af Bi luntw*111"

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 8