De Najaarsdag van de Vereniging voor Bedrijfsrestaurateurs in Nederland, werd dit jaar gehouden bij Heineken in Zoeterwoude. Op 14 november van het vorig jaar verzamelde zich een groot aantal be drijfsrestaurateurs in het Heineken ontvangstgebouw 'De Hooiberg'. Meer dan 120 man had zich voor deze bijeenkomst aangemeld. Thema van deze Najaarsdag was 'op slag en distributie van dranken'. Drie sprekers van Heineken stonden op het programma. Na het openingswoord van V.B.N.-voorzitter M. H. Vroon kreeg drs. P. P. Snoep, directeur Marketing Verkoop Bier, het woord. In zijn inleiding ging hij in op de historische ontwikkeling van de dran- kenmarkt en de opbouw daarvan. Het volgende programmapunt werd aangekondigd onder de titel 'Frisdran ken, wat kunnen we er mee doen' door J. Korthals Altes, verkoopleider van Vrumona B.V. De B(ij)H(et)W(erk)- markt neemt 8% van de totale omzet fris voor haar rekening, terwijl voor Vrumona dit cijfer nog hoger ligt. Korthals Altes wees op de belangrijke smaakverschuivingen die zich de laat ste tien jaar op de frisdranken- en sappenmarkt hebben voorgedaan en daarmee samenhangend op het belang voor de fabrikant van dit soort pro- dukten, om regelmatig nieuwe pro- dukten te lanceren. Voorts ging hij in op de distrubutie, waarbij voor- en nadelen van de verschillende leveran ciers aan bod kwamen. Naar aanleiding van vragen uit de zaal werden vooral de post- en premix-apparaten belicht. Ir. J. G. van Heek, hoofd operationele ondersteuning, stond stil bij opslag- en distributie-aspecten. Hij noemde het consumentengedrag voor bedrijfsres taurateurs voorspelbaar en wees op de daaruit voortvloeiende mogelijkheid van een verantwoord orderbeleid. Daarnaast beschreef hij verschillende mogelijkheden van kleinschalig trans port en opslag. Na dit ochtendprogramma kon men genieten van een pilsje en een koud buffet, 's Middags kregen de gasten een rondleiding door de brouwerij en werd de Heineken film vertoond. Aandachtig gehoor voor de heer Vroon, voorzitter van ae V.B.N. De heer Snoep van Heineken 18 GROIE OPKOMST OP VBN-DAG TE ZOETEKWOUDE

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 18