Icpeii in de bouwerij mm Al jaren geleden zijn alle vestigings plaatsen voor nieuwe wegrestaurants door Rijkswaterstaat vastgesteld. De ze wegrestaurants moeten voldoen aan de richtlijnen, opgesteld door de hoofddirecteur van de waterstaat, voor 'aanduiding van horeca-bedrijven langs rijkswegen'. Enkele van die voorwaarden zijn: Het bedrijf moet primair gericht zijn op de behoeften van het doorgaande verkeer. Nevenactiviteiten, die extra verkeer aantrekken, zijn niet toege staan. Alle categorieën weggebruikers moe ten er gebruik van kunnen maken (ook voor wat betreft de prijzen). Er moet dus rekening worden gehouden met het goederenvervoer over de weg. Dat vraagt om communicatiemiddelen, douchegelegenheid, enzovoort. Ook gehandicapten moeten er ge bruik van kunnen maken. Hiermee moet dus rekening worden gehouden wat betreft toilet-accommodatie, hel- lingbanen enzovoort. Het bedrijf moet het gehele jaar dag en nacht geopend zijn, al mag dat dan 's nachts heel beperkt zijn. KLEINSCHALIGHEID Het lijkt waarschijnlijk dat door al deze voorwaarden, langs de Neder landse wegen bedrijven verschijnen met een uniform gezicht. Toch is dat gelukkig niet het geval. Dat bewijst ook het nieuwe bedrijf in Bocholtz (een plaats bij de zeer drukke en nog steeds drukker wordende grens-over- gang tussen Heerlen en Aken), dat in opdracht van Routiers Heerlen B.V. door het Heineken Bouwbureau is ontworpen. Hoewel het een groot bedrijf is gewor den, in twee lagen gebouwd, ervaart de bezoeker de zogenaamde kleinschalig heid. Men moet er zelf geweest zijn om te ervaren hoe een combinatie van transparante achthoeken, een voor ons land volledig uniek wegrestaurant heeft opgeleverd. Deze achthoeken, met openingen naar binnen en buiten, geven een heel aparte sfeer, besloten heid en intimiteit en maken een multi functioneel gebruik mogelijk. Iedere achthoek kan afgesloten worden voor aparte groepen of voor vergaderingen (zie plattegrond). De pyramidevormige daken op de achthoekige ruimten zorgen niet alleen voor een apart exterieur, maar maken juist ook het interieur tot een verras sing. Dit effect wordt nog versterkt door de nauwkeurig gedoseerde daglicht-inval en de daarbij passende armaturen voor de donkere uren. MOGELIJKE UITBREIDING ZITPLAATSEN De afgebeelde plattegrond geeft een duidelijk overzicht van alle op de be gane grond gelegen ruimten. Het sou terrain is even groot en omvat de toilet-groepen, magazijnen enzovoort. Vanuit de entree, bereikbaar via tre den of hellingbaan, kan de bezoeker kiezen. Hij kan links het chauffeurs café in en daar aan de bar of aan een >Jr* - ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Nieuw lypc wegrestaurant op grensovcigang Heerlen-Alten i -V- -er.» V-1MJ 'V-Tr

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 16