Van 12 tot en met 15 januari jl. werd in het RAI-gebouw te Amsterdam voor de 25ste maal de Horecava gehouden. De hallen van de RAI waren weer tot de verste hoeken gevuld met stands waarin de nieuwste ontwikkelingen op horeca-gebied werden gepresenteerd. De officiële opening werd door Staatssecretaris Th. M. Hazekamp van Economische Zaken verricht. Hierbij werd hem het eerste exemplaar aange boden van een rapport betreffende een marktonderzoek naar 'Eten buitens huis in Nederland anno 1980', dat ter gelegenheid van het zilveren jubileum was gehouden door het Instituut voor Sociale Kommunicatie en Markton derzoek. Uit het rapport blijkt dat het aantal mensen dat zelden of nooit bui tenshuis eet aanzienlijk is afgenomen: van 84% in 1960 naar 26% in 1980. ONTWIKKELEN In die 25 jaar van het bestaan van de Horecava is er het nodige veranderd. De Horecava is enorm in omvang toe genomen en heeft zich ontwikkeld tot de belangrijkste horecavakbeurs in Nederland. Bijna 400 standhouders presenteerden er dit jaar samen 3000 produkten uit 30 verschillende landen. Kwamen er in 1957 tijdens de gehele beurs 14.000 bezoekers, inmiddels wordt dit aantal alleen al tijdens de rustigste dag overtroffen. Ook de aard van de bezoekers en de exposanten is veranderd. Vroeger werd de beurs uitsluitend bezocht door personen die werkzaam waren in hore cabedrijven, terwijl tegenwoordig een groot deel van de bezoekers afkomstig is uit de zogenaamde instellingswereld bedrijfsrestaurants en kantines. In de beginjaren was niet minder dan een kwart van de exposanten afkom stig uit de drankenhandel, terwijl slechts een tiental deelnemers met voedingsmiddelen op de beurs stond. Vooral het aanbod van levensmiddelen en daarnaast van meubilair is in de loop der jaren sterk toegenomen. Dat de drankenhandel echter nog steeds een belangrijke plaats op de Horecava in neemt getuigt o.a. het omvangrijke Heirieken park. HEINEKEN PARK Zoals sinds enige jaren gebruikelijk, was de Heineken stand weer in de Noordhal aan te treffen. Stand is ei genlijk een onjuiste benaming voor dit parkachtige geheel met huisjes en ter rassen, dat in grote lijnen onveranderd was gebleven ten opzichte van vorig jaar. Gedurende de vier dagen van de Met een glaasje Evita wordt een toast uitgebracht door Staatssecretaris Th. M. Hazekamp, diens echtgenote en de heer J. E. M. Bruning van Heineken (links). buitenlandse bieren JziNii k^srr-r- oaa/ r e ZILVEREN HORECM 10 WHFTIREAD BEER *AMSTFr

Heineken - Tap en Schap | 1981 | | pagina 10