horeca ondermen n Wie niet te ver van huis zijn vakantie wil doorbrengen en daarbij gesteld is op zuivere lucht en een stukje ongerepte natuur, kan daarvoor terecht in het Badmotel West- kapelle op het eiland Walcheren. Daar kan iedereen een aantrekkelijk onderkomen vin den op slechts vijftien kilometer van Middelburg en Vlissingen, terwijl Zoutelande als het ware om de hoek ligt. Gasten die in het Badmotel Westkapelle hun rust zoeken hebben bijna allen ge meen dat zij in het dagelijks leven hard moeten werken en op tijd de accu weer moeten bijladen. Het bedrijf kwam in 1964 tot stand en was eigendom van de EMS. In 1966 werd de heer W. van den Tol aangesteld als directeur, maar sinds 1972 mag hij zich eigenaar noemen van het object met een oppervlakte van twee hectare. Achtenveertig moderne apparte menten met douche, verwarming, kleu rentelevisie en open keuken bieden de mo gelijkheid aan de gasten een eigen huis houden te leiden. Elk appartement is bere kend op vier tot zes personen. Zij kunnen desgewenst voor hun maaltijden ook ge bruik maken van het sfeervol ingerichte restaurant, voorzien van een ruime bar, leestafel, gezellige en gemakkelijke zitjes en een open haard. Enig antiek, olielam pen uit de Parijse markthallen, scheeps lantaarns en veel bloemen completeren het geheel. Bij het restaurant behoort ook een overdekt terras met uitzicht op de grote visvijver en men vindt daar ook een zaaltje waar de vrije tijd gevuld kan worden met een partijtje tafeltennis of een ander spel letje. RECREATIE-MOGELIJKHEDEN Een mooi strand is op loopafstand bereik baar, maar wie wil zwemmen kan daar voor ook terecht in het verwarmde zwem bad met een afmeting van 25 bij 12'/2 me ter, dat zich bevindt op de grote speelwei de. Daar treft men ook een kinderbad en diverse speeltoestellen aan waar de jeugd veel plezier aan beleeft. Sportieve gasten kunnen gebruik maken van de twee tennis banen met een water doorlatende vloer waardoor er tien minuten na een regenbui al weer gespeeld kan worden. "Maar" zegt de heer van den Tol, "in dit gebied valt de minste neerslag van Nederland en zijn er veel zonuren, waardoor een partij tje tennis maar weinig onderbroken be hoeft te worden". Ook de visliefhebbers en wandelaars ko men ruim aan hun trekken. Een grote vis vijver noodt menige hengelaar om een paling te verschalken en het looppad rond om het viswater biedt een ieder de gele genheid om zijn benen even te strekken. Mocht de afstand van drie kilometer een bezwaar betekenen dan brengen de houten zitbanken, verdeeld over het traject, uit komst. De omgeving biedt echter nog veel meer, het rustieke plaatsje Veere, Middel burg met prachtige abdij en stadhuis, Vlis singen met uitzicht op de Schelde, de Del tawerken, Knokke, Brugge en Gent in België zijn plekjes die een bezoek meer dan waard zijn en wat te denken van mos selen eten in lerseke. Kortom niemand be- BADMOTEL WESTKAPELLE Veel mogelijkheden aan Nederland's enige zniderslrand 20

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 20