Drankenhandel Wed. H. Visser 75 jaar Heineken agent Kijkje in het magazijn. Het is bepaald geen dagelijks ge beuren, dat een drankenhandel ge durende 75 jaar Heineken bier ver koopt. Drankenhandel Wed. H. Vis ser in Apeldoorn bereikte deze mijl paal wél, op 27 april jl. De weduwe H. Visser begon in 1904. Zij dreef toen al een groothandeltje in dranken, annex café/koffiehuis, aan de Kerklaan in Apeldoorn. In die tijd was het klantenbestand nog zeer beperkt, maar het bedrijfje breidde zich in de loop der jaren steeds verder uit. De groei zette zelfs zó sterk door, dat ook de twee zo nen er een werkkring konden vinden. In 1935 verlegde een van de zoons zijn activiteiten naar Enschede, waar een fi liaal werd gesticht. De andere zoon, C. Visser, bleef verbonden aan het bedrijf in Apeldoorn. In 1975 werd de heer C. Vis ser opgevolgd door zijn zoon, de huidige eigenaar D. Visser. In datzelfde jaar werd ook de zogenaamde Electrische limona- defabriek opgeheven, omdat de concur rentie met de grote merken niet meer was vol te houden. Inventaris ,,ln dit bedrijf werken momenteel tien mensen: twee administratieve krachten, een vertegenwoordiger en zeven chauf feurs en bijrijders. Met zo'n kleine be zetting is het erg belangrijk, dat iedereen bereid is om bij te springen waar dat no dig is. Wij beschikken gelukkig over personeel dat daar oog voor heeft. Ei genlijk weer niet zo vreemd, want je zou het stuk voor stuk mensen kunnen noe men die bij de inventaris van het bedrijf Jasje Sinds 1970 is de drankenhandel geves tigd aan de Stadhoudersmolenweg 2 in Apeldoorn. De heer D. Visser zegt daar van: „Wij hebben een dusdanige groei periode meegemaakt, dat de vestiging aan de Kerkstraat, waar we eerst zaten, veel te klein is geworden. We zijn finaal uit ons jasje gegroeid. Hier kunnen wij verder werken aan de uitbreiding van ons bedrijf, want we beschikken over Een historische opname van de drankenhandel uit 1920. 6.000 m2 opslagruimte, waarvan 1350 m2 overdekt is. In dit overdekte gedeelte bevinden zich ook de kantoren en de kantine voor het personeel." Toen de drankenhandel nog in haar kin derschoenen stond, werden de klanten beleverd met paard en wagen of op de bestelfiets. Nu staan daarvoor in de plaats drie grote vrachtwagens en een bestelauto. Dat is ook wel nodig, want het klantenbestand omvat nu zo'n 250 afnemers, waarvan het merendeel hore cabedrijven, kantines en campings zijn. Ook slijterijen en winkels behoren tot de klantenkring. De heer Visser daarop inhakend: „Wij leveren in een straal van 25 kilometer rondom Apeldoorn. In de zomermaan den leveren wij veel aan campings. Als de zomer voorbij is wordt de omzet weer gestabiliseerd doordat dan de kantines op de sportvelden geopend zijn. Ik ver wacht dat de drankenhandels zich in de toekomst echter steeds meer gaan spe cialiseren in de verkoop aan de horeca bedrijven. De kostenstijging trachten wij op te vangen door met zo weinig moge lijk mensen veel werk te verzetten; een belangrijk punt is daarbij een efficiënte routing naar de afnemers." 6

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 6