Expositie joan i SMITH. (1). Van 28 mei tot 30 juni heeft de Ierse beeld houwster Joan Smith in de Heineken Galerij te Amster dam geëxposeerd. De tentoon stelling werd geopend door de cabaretier Paul van Vliet, die vóór de officiële opening in de Kuiperij de gasten verzocht Joan Smith en hem te volgen naar de expositieruimte in de Ferdinand Bolstraat. Zo kon den de gasten kennismaken met haar werk. Paul van Vliet hield een gees tige toespraak (deels in het Engels, deels in het Neder lands) waarin hij Joan en haar man welkom heette in Neder land en de gasten over het le ven en werk van de kunstena res vertelde. Vanuit haar werkfilosofie legt zij zich toe op het maken van ruimtelijke objecten waarmee zij met na me de beleving en het bewust zijn van de vrouw wil over brengen. Van Vliet besloot zijn toe spraak met de onthulling van een van haar werken, een reliëf in brons van een vrouw die in een vogel verandert, naar een Ierse legende. Een koning stuurt zijn drie zoons erop uit om een vogeltje dat hij heel mooi heeft horen zin gen, te vangen. De jongste zoon weet het vogeltje te van gen, maar op het moment dat hij het vangt verandert het in een beeldschone vrouw, die echter niet kan zingen. Met dit reliëf symboliseert Joan Smith de vrouw die in een vo gel verandert en haar wieken uit kan slaan. En dit wenste Paul van Vliet alle vrouwen, en in het bijzonder Joan Smith, toe. SEVEN-UP EN EURO PACUP. (2). Op 13 mei en op 27 mei jl. vertrokken twee groe pen van 18 winnaars vanaf Schiphol voor een drie-daagse reis naar Brussel, respectieve lijk Madrid. Het waren de winnaars van de Europacup-promotie die door Seven-Up georganiseerd was. Uit de duizenden inzendingen van winkeliers en consumen ten zijn deze winnaars naar voren gekomen. Zij beleefden drie zonnige, geheel verzorgde dagen met als hoogtepunt het bijwonen van de voetbalfinales voor de Europacup. In sfeervol Brussel en in zomers Madrid genoten zij van hun prijs. "Om nooit te vergeten", was hun commentaar. "Op naar de volgende cup met Seven- Up", was hun wens. In het midden op de foto ziet u de heren Corver internationaal voetbalscheidsrechter) en Van Lanen, die namens de botte laars Vrumona en Winters de winnaars naar Madrid kwa men uitzwaaien. Heineken rugby SEVENS TOERNOOI INTREK. (3). Ruim veertig teams uit negen landen traden aan voor het 9e internationale Heineken Rugby Sevens toernooi dat in het weekend van 10 en 11 mei in Amsterdam werd gehouden. Topspelers uit Engeland, Ierland, Wales en Frankrijk vormden de trekpleister tij dens het succesvolle toernooi dat onder een stralende zon werd afgewerkt. Voor het eerst was er dit jaar ook een Iers team, Garry Owen, dat gesponsord wordt door de licentiehouder van Heineken in Ierland, Murphy. Garry Owen wist het tot de finale te brengen, waarin het team werd teruggewezen door de Muske teers, dat hiermee voor de derde achtereenvolgende maal het toernooi won. De zoge heten kleine finale werd ge wonnen door het Nederlandse NFC. Niet alleen bij de spelers blijkt het toernooi in trek te zijn, ook het publiek wist de weg naar Sportpark de Eendracht goed te vinden, waardoor het evenement een sfeervolle entourage kende. 22

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 22