Glazenpromofie e-TEKEN GARANTIE bren^f Amsfel in de lift VOOR CONSUMENT Heineken AMSTEL De jaarlijkse nationale Amstel promotie is succesvol verlopen. De actie waarbij de consument bij aankoop van een krat Amstel een glas cadeau kreeg, heeft po sitieve gevolgen voor de afzet naar de handel in die periode gehad. Tegelijker tijd werd ook bij de handel een goede doorstroming naar de consument gesig naleerd. ÉL Voor de consument liep de ac tie-periode van half april tot half mei jongstleden. Het dun ne, bi-conische glas bleek in trek bij de bierdrinkers: in de actie-periode vonden één mil joen van deze glazen hun weg naar de consument. Om dat te bewerkstelligen werd een uitgebreide organisa tie opgezet. Na op kwaliteit te zijn gecontroleerd werden alle glazen stuk voor stuk in het re clamedoosje verpakt en ver zonden naar de handel. Uitein delijk heeft dat karwei bijna twee maanden in beslag geno men. De feitelijke distributie kon binnen één week worden afgerond. Het Breukelense transportbedrijf "Trio Trans port" zag kans in die periode de glazen over de groothandels te distribueren. Via de groot handel kwamen de glazen met de aantrekkelijke display in de winkel terecht. Ook met deze promotie heeft Amstel bewe zen een actief A-merk te zijn. Elders in dit nummer van Tap en Schap leest u meer over de Amstel activiteiten. Met ingang van 1 juli jongstle den staat er een nieuwe aandui ding op de etiketten van Hei- neken en Amstel bier. Dit is echter niet van de ene op de an dere dag zichtbaar, omdat eerst de "oude" etiketten wor den opgemaakt. Het zogenaamde "e-teken" is een in de E.E.G.-landen ge bruikt symbool, dat waarborgt dat een door de overheid ge controleerde afvulling heeft plaatsgevonden. Daarmee heeft de consument een garan tie dat een fles, of andere ver pakking, inderdaad de vermel de hoeveelheid bevat. Het e-teken is niet verplicht maar biedt de mogelijkheid aan fabrikanten het te voeren als hun afvul-apparatuur door de overheid (het ijkwezen) ge controleerd is. Het e-teken staat op het Heine- ken etiket achter de inhouds- aanduiding; op het Amstel eti ket staat het in het rode vlak. Ook de Vrumona produkten dragen sinds begin 1980 het e- teken, terwijl de produkten van de Gedistilleerd en Wijn- groep Nederland in de loop van dit jaar eveneens voorzien zullen zijn van het e-teken. 19 Glazen worden ingeladen voor transport naar de groothandel m WÏ»B«ED(, DBPLOME D HONMEUR STAtVt

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 19