cnx dat dit tezamen met het terrein kon worden opengesteld. HET GEBOUW Gesitueerd bij de entiee van het parkeer terrein en met een markante lichtreclame op het dak, is het goed zichtbaar vanaf de weg. Aan de voorzijde is een klein par keerterrein voor 30 personenauto's. De grote vrachtautocombinaties kunnen 1 uur gratis parkeren op het terrein voor bezoek aan het café-restaurant. Twee entree's ge ven toegang tot respectievelijk de chauf feursaccommodatie motel-café "De Waalhaven" en bistro "Le Camion". De afdeling voor "de trucker" bestaat uit een ruimte van ca. 60 vierkante meter waarin een counterbuffet met 15 krukken, een grote ronde lees-praat- en eettafelIn to taal zijn er 30 plaatsen. Hier bevindt zich ook een kleine shop en een grootbeeld kleurentelevisie met video, teletekst en viewdataDit gedeelte kan ten behoeve van de nachtexploitatie worden afgescheiden van de rest van het restaurant. Speciaal voor de nachtservice is achter de counter een kleine trekwand gemaakt welke in be drijf komt als de keuken gesloten is. Annex aan deze ruimte en de entree zijn de toiletten met daarbij douche-gelegenheid voor de chauffeurs die in hun wagen sla pen. Ook is hier de toegang naar het mo telgedeelte. Het middengedeelte wordt geheel ingeno men door het café-restaurant, bestaande uit een drankenuitgifte-buffet en 60 plaat sen, verdeeld over stoelen en banken. De kleuren zijn ook hier zonnig en vriendelijk gehouden. De bistro heeft een aparte entree en biedt plaats aan ongeveer 40 personen. Zowel kleuren als meubilair zijn gelijk aan de an dere ruimten. De entourage en opgedekte tafels benadrukken echter wat meer de res taurant-functie. Centraal achter de bezoekers-ruimten lig gen de efficiënt ingedeelde keukens en magazijnen. Ruime, op rolcontainers in gerichte magazijnen alsmede een grote koel- en diepvriescel maken een scherpe inkoop mogelijk. Het motelgedeelte bevindt zich op de tweede verdieping, bestaande uit twaalf tweepersoons kamers. De kamers hebben alleen een wastafel. Centraal is een "natte groep" gesitueerd met toiletten en twee douches. Op deze verdieping zijn tevens de personeels-kleedruimten en de stook ruimte. Op de eerste verdieping is 200 vierkante meter kantoorruimte in gebruik bij Dispo ned, welk bedrijf zich bezighoudt met be middeling voor het internationale vracht vervoer. Van hieruit kunnen chauffeurs en bedrijven elkaar ook per telex bereiken. De kantoren zijn airconditioned. Gezien de afname van vermogen door ter rein en horecagebouw, bleek het noodza kelijk het gebouw te voorzien van een ei gen trafo-station. HET TERREIN De aanleg van het parkeerterrein heeft zeer veel problemen met zich meege bracht ten gevolge van de slechte grond- conditie onder meer door de aanwezigheid van een oude rivierbedding. Het gehele terrein is voorzien van zandpalen. Na zet ting van het zandpakket is een funderings techniek toegepast die bijzonder milieu vriendelijk kan worden genoemd. Opge broken asfalt, wat ten gevolge van recon structie van wegen ter beschikking kwam, is door middel van een speciale machine gebroken en hier opnieuw verwerkt. Hier over is een straatlaag aangebracht van be- tonklinkers. De dienst Gemeentewerken van Rotterdam leidde de werkzaamheden bij de aanleg van dit terrein. In totaal kunnen 350 vrachtautocombina ties op het terrein terecht. Het terrein is omgeven door hekwerk, verlicht en be waakt. 17

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 17