FEESTELIJKE OPENING VAN NIEUW BEDRIJFSPAND In de eerste week van mei is het gloednieuwe distributiecentrum van Superunie grossier Gebr. de Jong B. V. te Zwijndrecht op feestelijke wijze geopend. En daar was na een lange tijd van plannen maken, gevolgd door een voorspoedig verlopen bouwfase, alle aanleiding toe. plannen om tot het bouwen van een nieuw pand over te gaan. Omdat de veertien supermarkten van Gebr. de Jong B.V. voornamelijk in de regio Rotterdam/Dordrecht zijn geves tigd, werd in deze streek ook naar een ge schikte locatie voor het distributiecentrum gezocht. Uiteindelijk viel de keuze op Zwijndrecht, centraal gelegen ten opzich te van de eerder genoemde supermarkten en met uitstekende verbindingen. In de voorbereidende fase heeft de directie van Gebr. de Jong veel profijt gehad van de adviezen die zij ontving van het Pro jectbureau voor distributie-economie B.V., afgekort Prodis. Na deze voorbereidingen werd de op dracht voor het ontwerp en de bouw van het nieuwe pand in handen gegeven van Food Industries Research and Enginering te Wageningen. Nu is er op het industrieterrein De Geer, na anderhalf jaar voorbereidingen en een voorspoedig verlopen bouwfase, op een terrein van 15.000 m2 een bedrijfspand neergezet van 7.788 m2, waarvan 7.200 m2 als magazijn is ingericht. FLEXIBILITEIT Het kantoorgedeelte is ondergebracht in twee verdiepingen, waarvan de eerste ver dieping voor een deel doorloopt boven het magazijn, zodat hiervoor 1.682 m2 be schikbaar kwam. Hier zijn in- en verkoop, administratie- en computerafdeling, directie en een eigen reclameafdeling ondergebracht. Deze reclameafdeling vervaardigt in eigen beheer al het voor de aankleding en inrichting van de supermarkten benodigde p.o.s.-materiaal en allerlei winkelinrich tingsmaterialen en gaat in de toekomst ook de advertenties waarmee men in de regionale pers uitkomt, verzorgen. Men krijgt hiervoor binnen afzienbare tijd de beschikking over een volledig en pro fessioneel ingerichte donkere kamer waar gebruik kan worden gemaakt van een veelheid van fotografische technieken. Het magazijn, waar de dagelijkse goede renstroom van en naar de supermarkten wordt geregeld is ingericht volgens mo derne inzichten. Men heeft hierbij bewust gekozen voor een half-automatische afhandeling van binnenkomende en uitgaande goederen, omdat men gelooft op die manier flexibel te kunnen blijven in het opvangen van eventuele bijzondere ontwikkelingen in de omzet. Er wordt in dit magazijn gewerkt met twee zogenaamde reachtrucks, die vrijwel iedere plaats kunnen bereiken, op grote De kleurrijke en opvallende presentatie groen ten en fruit in het filiaal Zwijndrecht. Tientallen relaties en het eigen personeel met introducées zijn in de gelegenheid ge steld het bedrijf te bekijken en, samen met de directie, het glas te heffen op een voorspoedige toekomst. Er was al lang gezocht naar een geschikte locatie voor het bedrijf, maar men slaagde er niet in die te vinden. Vijf jaar geleden werd besloten om in een huurpand te Dordrecht alvast van start te gaan, maar door de explosieve groei die het bedrijf doormaakte groeide men in korte tijd uit de beschikbare ruimte. Al spoedig was het noodzakelijk om naast het bestaande pand een tweetal andere terreinen in gebruik te nemen om de, naar verhouding te grote omzet te kunnen verwerken. Zo ontstonden al snel de Telefonistes noteren de orders van de verschil lende filialen. GEBR. DE JONG B.V. ZWIJNDRECHT

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 5