IBofcma feil* malen groter dan die van oude genever. Redenen voor deze verschuiving: trend naar alcoholhoudende dranken die neutraal van smaak zijn en de hier mee samenhangende mogelijkheid van mixen prijsverschil tussen jonge en oude jenever hoger alcoholpercentage van oude genever gewijzigde smaakvoorkeur ten gunste van jonge jenever. Ontwikkeling van oude en jonge jenever binnen totaalmarkt binnenlands gedis tilleerd oud jong 1956 25% 36% 1963 10% 34% 1972 5% 46% 1979 1,4% 56% Het Bokma aandeel in het oude genever segment groeit jaarlijks omdat de Bokma omzet op peil blijft in een dalende totaal markt. Door zijn marktaandeel (meer dan de helft) is Bokma marktleider. De ver wachting is dat dit aandeel in de toekomst nog zal toenemen, waarbij het volume Oude Bokma extra zal stijgen als ge vólg van de tendens van "herontdek king", die op dit moment in de markt ge signaleerd wordt. Hoewel het segment oude genever minder in de belangstelling staat, kan promotie van het produkt van veel betekenis zijn voor de ontwikkeling van het segment zelf en voor Bokma als marktleider. KWALITEIT Met name als drager van kwaliteit kan promotie van Oude Bokma een kwalita tieve bijdrage leveren aan het beeld van Bokma als distillateur. Om die reden is gekozen voor een nieuwe reclamecam pagne in een aantal week-en maandbladen onde het thema "Oude Bokma, 'n liter vaderlandse geschiedenis". Hierbij wordt gebruik gemaakt van de typische eigen schappen die dit produkt kenmerken zoals traditie, ambachtelijkheid, historische reputatie enzovoort. Met een dergelijke aanpak kan meer inhoud worden gegeven aan de totale kwaliteitsbeleving van het merk Bokma. Daarnaast worden nieuwe impulsen opgewekt ten behoeve van het in belang sterk afgenomen oude genever seg ment. Wie in mei/juni bij de slijter zijn gedistilleerd produkt koopt zal geconfron teerd worden met een toonbank-display Oude Bokma bij de kassa of op een andere markante plaats in de slijterij. Bron: Produktschap voor Gedistilleerde Dranken. JkSnm iy.wi"1"1"' ïïtumiriU tt fiouè Bchroonö

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 4