ren. De bar is bedoeld als apéritiefbar voor de bezoekers van het restaurant, maar te vens voor mensen die zich uitsluitend wil verpozen onder het genot van een drankje. Door de ligging van de bar behoeven deze mensen het restaurant niet te passeren, waardoor de gasten in het restaurant geen hinder van hen ondervinden. De toiletten treft men aan direct naast de bar waardoor onnodig geloop wordt voor komen Eveneens op de begane grond kun nen zestig mensen terecht voor iedere ge wenste activiteit in het aanwezige zaaltje met uitgiftebuffet. NATUURLIJKE MATERIALEN Het restaurant bevindt zich op de eerste verdieping en biedt plaats aan zesentachtig bezoekers, die er naast een ruime en voor treffelijke menukeuze ook kunnen genie ten van een fraai uitzicht op de Oude Rijn. Centraal in het restaurant bevindt zich de open keuken met een gemetseld front van móóie en grillige Buggenumstenen. De open keuken is voorzien van een originele houtskoolgrill, die van alle kanten goed zichtbaar is waardoor alle aanwezigen kunnen genieten van een sfeervol vlam- menschouwspel. Omdat men er voor alles van uitgegaan is om het benodigde mate riaal en de inrichting af te stemmen op de oorspronkelijke bestemming van het ge bouw, namelijk een graanpakhuis, heeft men gekozen voor natuurlijke materialen zoals hout en baksteen en een ambachtelijk interieur, waardoor er een rustieke sfeer van het geheel is blijven uitstralen. Het meubilair bestaat uit tafels en stoelen van donker eikenhout. In het exterieur zijn een aantal raampjes geplaatst voor een grotere lichtval; ook die ingreep heeft de sfeer niet aangetast. KAPCONSTRUCTIE Het restaurant bestaat uit een oud en nieuw gedeelte, in het oude treft men nog het drijfwerk aan van het voormalige graan pakhuis. Doordat het oude gedeelte lager was dan het nieuwe bestond er een niveau verschil. Om dat echter te beperken werd de vloer van het oude gedeelte met vijfen twintig centimeter verhoogd, waarbij te vens de vloer van de tweede verdieping werd verwijderd. Dat was nodig vanwege het feit dat de hoogte niet voldeed aan de eisen die door de drankwet worden gesteld Daardoor is de kapconstructie, een sterk sfeerbepalend element in het interieur, zichtbaar geworden. Tevens werden spe ciale voorzieningen aangebracht omdat de stabiliteit van het pand verzekerd moest blijven. De muur tussen het oude en nieuwe gedeel te heeft men doorgebroken. De staalcon structie en het plafond in het nieuwere gedeelte zijn geheel brandwerend bekleed, de bestaande houten vloer is echter gehand haafd. Dit in tegenstelling tot de begane grond waar plavuizen zijn gebruikt. Bij de entrée beneden is men al begonnen met de bruin gebeitste betimmering die ook het restaurant siert, waardoor er een zekere relatie is ontstaan tussen de begane grond en de eerste verdieping. Ten aanzien van de gebruikte kleuren kan gesteld worden, dat daarvoor werden toe gepast okergeel voor het plafond in de bar, oudrood voor het plafond in de hal en het zaaltje, terwijl in het restaurant een gedeel te van de lambrizering en het plafond zijn voorzien van bronsgroen. ALLE DAGEN GEOPEND Sinds de opening van het bedrijf is het al heel duidelijk geworden, dat veel gasten er bijzonder op gesteld zijn om in de rustie ke sfeer die uitstraalt van Bar-Bistro Al- phense Molen "De Eendracht" te toeven. De keuken van het restaurant is op alle da gen van de week geopend van twaalf uur tot half drie 's middags en van vijf tot ne gen uur 's avonds. In de bar kunnen de gasten terecht van vijf uur 's middags tot twee uur 's nachts en tijdens de weekends is de sluitingstijd een uurtje later. De heer Veeger tenslotte: "Ik wil graag vermeld zien, dat de opzet van mijn bedrijf zoals dat tot stand gekomen is, voor een belangrijk gedeelte is te danken aan de meer dan voortreffelijke relatie die ik tijdens de verbouwing met alle betrokke nen van Heineken heb onderhouden". 19

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 19