IfiMEn in de bouwerij Aan de Gouwsluisseweg in Alphen aan de Rijn exploiteert de heer R. Veeger sinds 1 november 1978 Bar-Bistro Alphense Molen "De Eendracht". De korenmolen meteen acht-kantige stenen onderbouw en een houten met leien gedekte bovenbouw werd in Zaandam gebouwd onder de naam "De Twee Gebroeders". In 1898 werd deze overgebracht naar de huidige plaats in Alphen aan de Rijn. De molen en het bijbehorende graanpakhuis zijn eigendom van de gemeente, vijf jaar geleden werd de molen geheel gerestau reerd. De heer Veeger huurde het voormalige graanpakhuis om er een horecabedrijf in te vestigen. De verbouwing daarvan werd begeleid door het Heineken Bouwbureau, dat ook voor het ontwerp had zorg gedra gen. De tot stand koming vergde drie maanden. BEPERKT BUDGET De heer Veeger: "Tijdens de verbouwing heb ik een zeer intensief contact gehad met de architect van het Heineken Bouwbu reau Dat was mede een ge volg van het feit dat het ontwerp tijdens de verbouwing tel kens aangepast moest worden, omdat we steeds weer voor nieuwe verrassingen kwamen te staan vanwege de budgetaire mogelijkheden die er waren. In principe moest er met een beperkt budget iets tot stand worden gebracht, dat gekapitaliseerd veel duurder zou moeten zijn. Die budge taire beperkingen brachten met zich mee, dat er zoveel mogelijk van de oude be staande en heel schaars van eenvoudige nieuwe materialen gebruik gemaakt moest worden. Toen het geheel gerealiseerd was, kon worden geconstateerd dat de sfeer en het idee van "molenpakhuis" niet was aangetast. Ook aan de buitenzijde werd daar aandacht aan besteed door op de eerste verdieping de deuropening, waar door vroeger het graan naar binnen werd gebracht, te voorzien van nieuwe deuren met een roedeverdeling. De oude pakhuis deuren werden echter niet verwijderd, maar eenvoudig permanent open gescho ven. Op de tweede verdieping werd de be staande situatie echter gehandhaafd". Het bij de molen behorende oude graan pakhuis bestaat uit de begane grond en twee verdiepingendie door houten trappen met elkaar in verbinding staan. Op de tweede verdieping, ook bereikbaar bij de entree bevindt zich de gezellige hou ten bar, die is berekend op veertig bezoe kers. Daar kan men zich nestelen rondom de bar of aan één van de aanwezige poker tafels, die zijn aangebracht tegen de mu- via een dienstlift, bevinden zich de techni sche installaties en er is tevens een ruimte gecreëerd voor de opslag van goederen. Het horecagebeuren speelt zich af op de begane grond en eerste verdieping. Direct 18 ALPHENSE MOLEN'Dl EENDRACHT FRAAI VERBOUWD

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 18