Heerlijk,helder Heineken. VERDELING De verdeling tussen schap- en krattenpre- sentatie hangt natuurlijk sterk af van de omzetverhouding krataankopen - losse flessen. De norm die wij adviseren is 20% van de presentatie in het schap en 80% in kratten in een permanente presentatie, eventueel aangevuld met een tijdelijke display. Wij hebben de 80/20% norm gebaseerd op de landelijke omzetverhouding tussen krataankopen/losse flessen aaankopen. Nog even iets over die 2/3 omzetregel. In een aantal winkels kan zo'n norm niet worden gehaald, wij schreven reeds over het ruimte-tekort. Dit probleem is voor een deel op te lossen door een hogere beleverings-frequentie, bijvoorbeeld dagelijks of enige malen per week. Een probleem blijft hierbij echter dat onvoldoende assortimentsonderdelen in kratten/trays kunnen worden gepresen teerd. PLAATS VAN BIER IN DE WINKEL Hierbij speelt natuurlijk de specifieke winkelsituatie een grote rol. Een aantal adviezen kunnen hierbij bruikbaar zijn. Plaats de schap- en de permanente kratten- presentatie bij elkaar, dit voorkomt zoeken van uw klanten en werkt ook makkelijker wanneer er moet worden bij gevuld. Plaats de presentatie niet te dicht bij de checkouts i. v.m. de drukte daar. Indien de juiste combinatie te maken is, plaats dan de presentatie zo dicht mogelijk bij het magazijn, dat scheelt in tijd met bijvullen. Een permanente krattenpresentatie kan heel goed in het schap worden opgeno men. Wanneer uw klant besluit om een tijde lijke EXTRA display te plaatsen, dient deze los te staan van de permanente pre sentatie, en denkt u eens samen met uw klant aan de verkoop-stimulerende combi natie's met andere artikelen. Wanneer dan ook de beste verkoopbevor deraar voor de verkoop van bier en fris dranken een handje mee wil helpen, wanneer het zonnetje zorgt voor dorstig weer, kan er straks na afloop van het zomerseizoen geconstateerd worden dat de bier- en frisdrankenpresentatie op zomerpeil ook zomer-omzetten heeft laten zien. -,M: nmmAwm -zummmmMrn Heineken Heineken Heineken Heineken 15 Heineken Heineken Heineken

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 15