Naast pils, vallen de laatste jaren ook andere biersoorten meer in de smaak van de Nederlandse bierdrinker. Steeds meer café's schenken verschillende soorten bier en het Engelse bier heeft daarin zeker zijn plaats gevonden. Whitbread is een van de grote Engelse bierbrouwers. Met een export naar 70 lan den en een totaal aantal van 21 brouwe rijen neemt Whitbread een prominente plaats in tussen de Europese bierbrouwers. In Nederland brengt Heineken een deel van het Whitbread assortiment op de markt. Drie biersoorten die zich. Engels als ze zijn, duidelijk onderscheiden van de Nederlandse pils-types. PALE ALE Whitbread is een traditioneel Engels bier. De kleur is donkerder dan van pils en ook de smaak is geprononceerder: aro matisch en aan de bittere kant. Het alco holgehalte bedraagt 5,5 vol. Bij een temperatuur van 8 tot 10 graden celcius smaakt Pale Ale op z'n best. BREWMASTER (5 vol. wordt op fust in de handel ge bracht. Het is een lichtgekleurd bier dat zoetig smaakt. Evenals Pale Ale wordt Brewmaster "bovengistend" gebrouwen, dat wil zeggen dat aan het eind van de vergisting, welke bij een temperatuur van tussen de 15 en 20 graden celcius plaats vindt, de gist zich boven afzet. Brewmaster komt het best tot z'n recht als het gedronken wordt bij een temperatuur van zo'n 10 graden celcius. TANKARD is een ale soort op fust. In vergelijking met pils is het geuriger en donkerder maar niet zoeter. Het heeft een lager alcoholpercen tage dan Brewmaster en Pale Ale, name lijk 3,2 vol. Tankard moet geserveerd worden op een temperatuur van 12 a 13 graden celcius. 7 Engels bier meer in Irek

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 7