's morgens wakker wordt, kan de bruid daar koffie zetten, het ontbijt klaar maken en de eieren koken, wij zorgen dat die attributen aanwezig zijn. De man kan dan al meteen kennis maken met de huishou delijke kennis van zijn echtgenote". VERSE GERECHTEN Wie een blik werpt in de menu- en wijn kaart, bemerkt direct dat deze niet te groot is, maar wel goed uitgebalanceerd. Er is voor elk wat wils en de prijzen zijn zeer re delijk als we het gebodene in ogenschouw nemen. Mevrouw Slob-Baron vult aan: "We streven ernaar om zoveel mogelijk met verse gerechten te werken en dat kan alleen als de menukaart niet overladen is. Ook voor de visliefhebber bestaat de gele genheid om een keuze te maken uit diverse soorten, over het algemeen de wat duurde re vis zoals zeetong, paling en zalm. Onze ervaring heeft geleerd dat er weinig vraag is naar de goedkopere vis. De wijnen varieëren in prijs van f. 17,50 tot f. 75,- per fles. Eigenlijk zouden we de prijzen van onze menu's enigszins moeten verho gen, want we streven niet alleen een goede kwaliteit na, maar ook aan de kwantiteit gaan we niet voorbij. Je hoort dikwijls de mensen zeggen, dat ze zoveel groenten bij ons geserveerd krijgen". Om een prijsindicatie te geven, zeetong prijkt voor f. 32,- op de menukaart en de biefstuk van de haas in diverse uitvoering en staat genoteerd voor een prijs die ligt tussen de f. 20,- en f. 28,-. Voor kikker billetjes in Spaanse saus met champignons en tomaat betaalt de gast f. 11,30. Niet voor niets is het bedrijf lid van Chaine des Rotisseurs. Mevrouw Slob-Baron: "Op het ogenblik merken we duidelijk dat de mensen wat zuiniger zijn geworden en zij ook weer meer gesteld zijn op service. Er is een tijd geweest dat daar niet zo opgelet werd. Bovendien is er ook meer concur rentie gekomen. Je ziet echter in heel Europa de service in de horeca minder worden. Ik blijf echter trachten de gasten te bieden waar zij recht op hebben; zij moeten zich helemaal thuis voelen en daar hoort ook een keurige be groeting bij als ze de zaak binnenkomen" VERBOUWPLANNEN In een hoek van het restaurant bevindt zich een grote open haard. Mevrouw Slob- Baron zegt daarvan: "De mensen vinden het gezellig om rond de open haard te zit ten. Momenteel zijn we bezig om een overdekt terras aan de zaak bij te bouwen en ook in die ruimte komt een open vuur' Dat er weer gebouwd wordt is niet zo heel vreemd als we uit de mond van de eigena resse vernemenIk ben echt een bouwer, dat ben ik eigenlijk meer dan een horeca- onderneemster. Wat ik wel jammer vind is het feit, dat wij de zaak telkens stukje voor stukje hebben uitgebreid, want daardoor is de bouw niet helemaal economisch verwe zenlijkt". Wij hebben echter het gevoel, dat het de gasten niet deert, want mevrouw Slob-Baron stelt uitdrukkelijk: "Ik wil graag dat U vermeldt, dat de gasten bij ons alleen maar terecht kunnen na reservering, dat hebben wij moeten doen omdat wij te leurstellingen willen vermijden, want we hebben over de toeloop bepaald niet te kla gen" Voor degenen die eens nader kennis willen maken met Herbergh "de Gouden Leeuwvermelden wij graag de openings tijden van het bedrijf. Op woensdag, don derdag en vrijdag is de zaak opengesteld van 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts en op de zaterdag en zondag gaat de deur om 3 uur 's middags van de knip. Op maandag en dinsdag kan men er niet te recht. 25

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 25