Het begin van de tachtiger jaren bracht voor Heineken direct succes: met ingang van 1 januari 1980 is Wagons-Lits gestart met de verkoop van Heineken blikbier op de treinen. Daarmee krijgt een al langer bestaand contact tussen Wagons-Lits en Heineken nu een zakelijke basis. Niet alleen Heineken is blij met deze nieuwe klant, ook bij Wagons-Lits is de samenwerking met vreugde begroet. Met z'n twee-en-een-half miljoen blikjes bier per jaar is Wagons-Lits natuurlijk een interessante afnemer. Des te opmerke lijker is het, dat het nu gesloten contract niet zozeer tot stand is gekomen door actieve acquisitie van Heineken zijde als wel door aandrang uit de eigen gelederen van Wagons-Lits. Steeds vaker werd door reizigers om Heineken bier gevraagd en steeds nadrukkelijker werd de wens door de treinstewards aan de Wagons-Lits- directie doorgegeven. De nu gemaakte afspraak tussen Heineken en Wagons-Lits bracht wel wat problemen met zich mee; de vertrouwde Heineken blikjes moesten van een Wagons-Lits-opdruk worden voorzien en er moest een oplossing voor de distributie worden gevonden. Beide problemen zijn inmiddels opgelost: op de bovenkant van het blik wordt een WL-stempel gedrukt en de distributie wordt geregeld via acht drankenhandels aan de depots in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Den Bosch, Eindhoven, Zwolle, Vlissingen en Maastricht. Daar naast zorgt de drankengroothandel Van der Kruk-Boekesteijn voor levering aan het depot Hoek van Holland en verzorgt de G.A. van Hilten. 3 HEINEHEN TUSSEN DB RAILS

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 3