SEVEN UP CONSEQUENT IN VERNIEUWING X Sinds Seven-Up vanuit Amerika de Nederlandse markt veroverde, is het reclame-gezicht van deze lemon-lime drink slechts vier maal veranderd. Bij de introductie in 1952 luidde het reclame-thema: Seven-Up, the all family drink. You like it, it likes you. Voor die tijd was het een aansprekend thema, aangezien de Nederlandse markt na Coca-Cola geen kennis had gemaakt met zo'n produkt uit de Verenigde Staten. Het succes kwam snel in een toen nog bescheiden frisdrankenmarkt. De consu menten waren gewend aan een zeer traditioneel aanbod en zo'n nieuwe smaak sprak aan. Hierna begon Seven-Up zich te richten op een zeer emotioneel gebeuren, namelijk de beloften die mensen elkaar dagelijks doen. Zo'n belofte was niets anders in huis te halen dan Seven-Up. De bijna spreekwoordelijke reclame campagne: "Schat, ik beloof je, er komt niets anders in ons huis dan Seven-Up" was een verwoording van de afspraken die mensen in die jaren maakten. De visuele kant van de reclame-uitingen kwam men tegen op straat en in de geïllustreerde bladen van die dagen. Via de eerste commerciële radiozender Veronica werd voor het eerst uitgebreid radio-reclame gemaakt voor Seven-Up. Seven-Up was "aanwezig" bij het publiek. VOORTBOUWEN OP SUCCES Najaren de "Ik beloof je... "-campagne gevoerd te hebben, werd in het begin van de zeventigerjaren voor een totaal nieuwe aanpak gekozen. Op twee gebieden: allereerst een nieuwe reclame-campagne en daarnaast een zeer actief promotie beleid. Radio Veronica strooide dag na dag de Seven-Up reclame over Nederland. Nog steeds is de Seven-Up Jump die in de Vuist van Duys werd geïntroduceerd bekend. Fred Emmer die in die jaren Seven-Up adviseerde op het gebied van opvallende activiteiten, was de man achter deze actie. "Actie voeren" was vanaf dat moment de strategie van Seven-Up. In 1972 begon de derde fase van de Seven-Up reclame in Nederland met de reclame-campagne: "Seven-Up, de enige smaak die geen kleur nodig heeft." Hiermee werd duidelijk afstand genomen van alle gekleurde drankjes, die vaak hun voorkeur ontleenden aan de kleur, die de smaak moest ondersteunen. Vooral op televisie en in de bioscoop werd een grote bekendheid opgebouwd. De tekenfilms van Harold Mack waren een voorbeeld voor veel reclame-televisie-makers in Nederland. Seven-Up was één van de eerste adverteerders die deze tekenfilm techniek hanteerde. De internationale erkenning - tot in Hollywood toe - bleef ook niet uit en het ging goed met Seven-Up. VEEL PLAATS VOOR PROMOTIES^ Met deze sterke reclame-campagne als basis werden veel promotionele activi teiten ontplooid. Seven-Up was de eerste merkartikel-fabrikant die een eigen mode lijn introduceerde. Draagbare kleding met een bescheiden Seven-Up identificatie voor een jong publiek was te koop in de boetieks. Hierna kwam een complete badmodelijn met bikini's, tanga's en badpakken die werden verkocht in de sport- en modezaken. Verder werden vele promotionele activiteiten ontwikkeld voor horeca en thuisverbruik. De eerste en bekendste is de Sneeuwwitje promotie met als middelpunt "de oude meester" waarop Willeke van Ammel- rooy als Sneeuwwitje poseerde. De mix- the intertrfrcional Unieke tekenfilm-techniek „Ik beloof je Johan Er komt niets anders in ons huis dan Seven-Up" zej*t DannyCruyïï Danny beloofde het Johan 7Up-tnode-look Baanodemix75 Bikini's van de badmode 20

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 20