Poortman kunnen uitvoeren. Hij heefteen interieurtekening gemaakt en mede ge adviseerd bij de inrichting van het bedrijf, de materiaalkeus en de lichteffecten, die erg belangrijk zijn in dit soort zaken. Als je het als horeca-ondernemer goed wilt doen moet je bepaalde punten scherp in het oog houden. Je moet bijzonder flexibel zijn en het publiek naar waarde weten te schatten. De bezoekers moeten door het personeel vriendelijk tegemoet getreden worden en uiteraard is voor een discotheek ook een goede d.j. een belangrijke schakel in het geheel. Hij bepaalt de platenkeus en moet daarbij helemaal inspelen op de verlangens van het publiek. Daarnaast is ook het interieur mede bepalend: er moet een aparte sfeer wan uitgaan. Het publiek dat "De Kwien" bezoekt - over het algemeen zijn het jonge mensen in de leeftijd van 18 tot 23 jaar - moet zich er helemaal thuisvoelen. In de grote ruimte kunnen wij 2500 mensen ontvangen, die f 8,50 betalen om binnen te komen. Consumpties kosten f 1,75. Voor die bedragen moet je het publiek natuurlijk wel iets bieden en dat geldt met name ook ten aanzien van het interieur. LICHTSHOW Zonder overdrijving kan gesteld worden, dat Jan Zegers en de bouwkundige van het Heineken concern daar veel aandacht aan hebben besteed. De zeer professionele disco bezit een apparatuur met een groot vermogen, waardoor het geluid in de grote ruimte optimaal is. De muziekboxen hebben een geluidsvolume van 4 maal 280 Watt continue en een muziekvermogen van respektievelijk 4 maal 400 Watt. Diverse programma-onderdelen worden aangekondigd via de 20 aanwezige video-installaties, die op verschillende punten in het bedrijf zijn opgesteld. In hét lichtplafond boven de dansvloer is maar liefst 12 kilometer kabel verwerkt om de lichtshow perfect te doen verlopen. Deze lichtshow bestaat tevens uit een door een computer bestuurde neonverlichting. Aan de zijkant boven de dansvloer bevinden zich 42 studiobeams die voor vele lichteffekten in diverse kleuren zorgdragen. Aan het plafond zijn voorts aangebracht 6 bellenblaasmachines, één druk op de knop en de bellen komen in groten getale naar beneden. Drie rook machines zijn bij machte om de dansvloer in een waas te doen verdwijnen als dat verlangd wordt. Vier stroboscopen zorgen voor een bewegend effect van de dansparen, ook als zij stilstaan. Het is maar een greep uit de vele attributen die zijn aangebracht ter verhoging van de sfeer. Daarvoor liet Jan Zegers ook 2 laserstralen plaatsen a raison van honderd duizend gulden per stuk. "Dat is bepaald niet goedkoop" zegt hij daarvan, "maar de lichteffecten die je er door kan scheppen zorgen toch voor een bepaald sfeertje, als je uniek wilt zijn moetje die er gewoon bij hebben". Het bedrijf omvat een grote ruimte met Uitgebreide show-verlichtingsmogelijkheden. dansvloer, disco- en videotheek annex bar en aangrenzend kan men eveneens terecht voor een drankje. Aan de ene kant van de zaak bevindt zich het podium, waar de orkesten bij life-optredens hun plaatsje kunnen innemen. Onder het podium kunnen de bezoekers een drankje drinken in de gezellige kelder. Aan de andere zijde is het balcon geprojekteerd, het bedrijf beschikt voorts over 2 toiletgroepen, een ruime entree, een garderobe en 3 magazijnen, terwijl de veiligheid wordt gewaarborgd door perfekte nooduit gangen. In totaal telt de zaak 6 houten bars met krukken. Barkrukken en gezellige zitjes, voorzien van losse kussens bieden plaats aan 400 bezoekers. De penning automaten, er wordt namelijk niet met contant geld betaald, zijn evenals de kassa, te vinden in de entree waar de cassière voor de kou beschermd wordt door een warm luchtgordijn. Om het ruimte-effect optimaal gestalte te geven zijn de wanden voorzien van veel spiegels. De vloeren zijn bedekt met donkerblauwe en donkerrode tapijten, warme kleuren die de sfeer ten goede komen. Waar zich geen spiegels aan de wand bevinden, zijn deze bekleed, mede ten behoeve van de geluidsisolatie. De plafonds hebben een donkere tint, waar door deze nauwelijks zichtbaar zijn, daardoor komen de lichteffecten beter tot hun recht. De indeling van het bedrijf is zodanig ontworpen, dat iedereen, in welke ruimte ook, een blik kan werpen op de dansvloer. Jan Zegers: "Daar wordt nu eenmaal de show opgevoerd en daar moet een ieder bij betrokken kunnen zijn." GROTE PARTIJEN Van maandag tot vrijdagavond is De "Kwien" gesloten, "maar", zo stelt de exploitant, "daar willen we verandering in gaan aanbrengen. Daarbij denken we aan het organiseren van grote partijen, de beschikbare ruimte biedt daartoe een ideale gelegenheid. Bovendien is er een rechtstreekse verbinding met de bedrijfs- keuken van restaurant Van Bergen, dat dan voor de spijzen kan zorgen. Laat de mensen maar komen, wij zullen er dan zeker alles aan doen om ze tevreden te stellen. Daar is trouwens het hele beleid op afgestemd geweest sinds de opening van ons bedrijf." De grote bar. grenzend aan de dansvloer. 19

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 19