bedrijf een speciale begeleiding nodig en mogelijk. Dat leidt ertoe dat het belang van de klant zo optimaal mogelijk wordt gewaarborgd. En het belang van de klant is ook ons belang, en dat willen wij best weten." DE DISTRIBUTIE VAN HET ASSORTIMENT ARTIKELEN De distributie van het complete assorti ment wordt naast de bedieningsgroot handel en de non-food groothandel ook voor de elf filialen verzorgd. Alle artikelen uit het assortiment worden in Veghel aangeleverd, in de voorraad opgenomen en gedistribueerd. De enige uitzondering op dit systeem is het Heineken pils in 30 cl. flessen. De af levering hiervan gebeurt, rechtstreeks vanaf de brouwerij, aan de verschillende filialen. De bestellingen van afnemers en de filialen komen binnen bij de afdeling orderverwerking, die hiervoor onder andere gebruik maakt van een afdeling telefonische verkoop. Binnen de magazij nen werkt men met zestien grote vorkheftruks en dertig verzameltrucks waarmee de goederen worden bijeenge bracht voor verzending. Voor deze verzending naar de afnemers en de ZB-filialen heeft men zeventien acht- tonners en drie trailers van tweeëntwintig ton ter beschikking. Zo'n trailer kan 48 rolcontainers tegelijk vervoeren. Er werken bij Sligro in totaal 330 mensen. De grootste groep functioneert binnen het centraal magazijn, 120 medewerkers, op de voet gevolgd door de 80 mannen en vrouwen die de elf zelfbedieningsgroot handels bemannen. Dat is per filiaal gerekend een vrij kleine bezetting, maar dat wordt mogelijk gemaakt door het centrale distributiesysteem vanuit Veghel. De verkoop van non-food artikelen neemt een belangrijke plaats in binnen het totale assortiment van Sligro, binnen deze sector van het bedrijf zijn 49 mensen werkzaam met 17.000 verschillende artikelen. FOLDERVERVAARDIGING IN EIGEN HUIS In Veghel wordt in eigen huis onder andere de ZB-folder .voor de food en non-food groepen samengesteld en uitge voerd. Deze folders verschijnen éénmaal per veertien dagen in een oplage van Een kijkje in het filiaal te Helmond. Frisdranken en bier nemen een grote plaats in het magazijn in. Tijdens de feestdagen wordt veel speelgoed verkocht. Het gezellige en goed gesorteerde restaurant in de vestiging Veghel. 16

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 16