Een gedeelte van de enorme (10.200 m2) verkoophal in Veghel. distributie en administratie van het bedrijf verzorgd. Sligro heeft de beschikking over een ICL 2904 computer die de in- en verkoop, de voorraadbewaking en de debiteuren-crediteuren administratie ver werkt. Daarnaast wordt alle mogelijke begeleiding gegeven aan de verschillende afnemers van Sligro op het gebied van in- en verkoopadviezen en op financieel/ economisch terrein. BEGELEIDING VAN DE AFNEMERS BELANGRIJK Die begeleiding van de afnemers wordt door Sligro bijzonder serieus genomen. Adjunct-directeur commerciële zaken, de heer A.J.L. Slippens, zegt hierover: "Wanneer ons een aanvraag van een toekomstige klant bereikt voor het verstrekken van een toegangskaart voor de ZB-groothandels, dan wordt niet simpel weg aan zo'n aanvraag voldaan." "Allereerst gaat een van onze zes acquisiteurs een oriëntatiebezoek brengen bij de aanvrager, enerzijds om te bepalen of deze aanvrager inderdaad een bedrijf uitoefent, maar vooral ook om door dat persoonlijke contact de gelegenheid te krijgen zo'n klant te kunnen adviseren over de manieren waarop wij hem het beste van dienst kunnen zijn." "Wij hebben er bijvoorbeeld een goede gewoonte van gemaakt om een bestaande afnemer minstens éénmaal per jaar en vaak nog op kortere termijn een persoon lijk bezoek te brengen." "Een detaillist die interessante inkopen doet bij onze ZB-lijn zal vaak door de groei van zijn bedrijf geadviseerd moeten worden om op onze bedieningsgroot handel over te schakelen, omdat het voor hem, en ook voor ons, aantrekkelijker wordt de goederen te laten bezorgen. Voor ieder type afnemer is er binnen ons De ICL 2904 computer verzorgt de totale admi nistratie. complex is voor een oppervlakte van 27.000 nr bebouwd, waarin naast de ZB-groothandel food, plaats wordt inge nomen door de bedieningsgroothandel, de non-food-groothandel en het centraal magazijn met het distributieapparaat voor de verschillende filialen. In het kantoorgedeelte wordt door het uit drie man bestaande management team en een staf van veertig medewerkers de dagelijkse leiding aan het bedrijf gegeven, de inkoop van het gigantische assortiment (23.000 artikelen) geregeld en de centrale Een klein deel van de grote voorraad Heineken en Amstel bier dat via Veghel over de verschil lende vestigingen wordt gedistribueerd. 15

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 15