proeven van de Limburgse bitter. Kerckhoffs over de presentatie van Els La Vera: "Voorlopig houden wij vast aan het soort uitingen dat in het verleden rond Els La Vera werd gepleegd. Daar is de vrouw met bolhoed er één van. De sfeer zoals die nu bestaat om het product willen wij hand haven. Tegelijkertijd willen wij trachten een meer marktgerichte aanpak te reali seren. Directer naar de consument toe met onze boodschap over Els La Vera. Dat zou er in de toekomst toe kunnen leiden dat de presentatie van het product wat aangepast wordt. Voorlopig bepalen we ons echter tot de huidige gang van zaken en zullen we trachten de faam die het "Elske" hier in Limburg geniet verder te verspreiden. Geen reden dus voor ongerustheid in het bronsgroen eikehout, zo lijkt ons: Els La Vera is en blijft bij Heineken in goede handen. Een Limburgs leven zonder Elske bestaat niet, zo blijkt wel. Wat Heineken betreft hoeven de liefhebbers van Els La Vera zich geen zorgen te maken. De heer Kerckhoffs, zelf Limburger pur sang, zal over de nieuwe Heineken telg waken. "Wij verwachten zeker dat de smaak van Els La Vera bij een groter publiek zal aanslaan. Het is een bitter dat in dezelfde sfeer past als bijvoorbeeld jonge jenever. Inmiddels is Els La Vera als nieuw Heineken produkt geïntroduceerd op de Horecava. Op de Heineken stand was een blonde Limburgse, mét bolhoed, als gastvrouw aanwezig en kon een ieder Els stemt, als ge vrolijk zijt Uw blij gemoed nog blijder. En is in druk en droefenis Een laafdrank voor den lijder. Wanneer uw maag de arbeid staakt. Och, met een Elske drenk ze maar. En hebt ge hoofdpijn, harteleed, Och, drink een Elske-'t heelt zoowaar. Wanneer gij kattrig u voelt. Els heelt homeopatisch Maar 't allerbeste werkt een Els Als bij het gebruik wat maat is. O, Elske geel, o, Elske schoon Gij wijn van Limburg's banken, Zijt artsenij in vreugd en leed De puikste van de dranken

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 13