DRANKENHANDEL ERVEN A. DEN UIJL B.V. TE GORINCHEM BESLAAT 60IAAR Sinds de oprichting van het agentschap in 1919 door Antonie den Uijl is er door de jaren heen heel wat veranderd. Vanuit het pakhuis aan de Broerensteeg behoefden toen slechts twee klanten bediend te worden. Dat waren Teunis Verduin van café De Drie Schelvissen en Arie van der Steenhoven buiten de waterpoort. Het vervoer geschiedde per handkar. Maar door de komst van de marine maakte de drankenhandel een enorme bloei door. In die dagen wensten de marinemensen alleen Amstel bier tot zich te ne men. De vraag was zó groot, dat door ruimtegebrek het bedrijf werd overgeheveld naar Kortendijk 52-53. De handkar had inmiddels plaats gemaakt voor paard en wagen. In 1944 overleed de populaire Antonie, maar zijn vrouw Cornelia den Uijl-van Kalkert zette het bedrijf voort, bijgestaan door twee van haar zoons, te weten de hui dige directeur Toon als zakelijk leider en Cees, die in 1970 overleden is, als com mercieel medewerker. De andere zoons, Theo en Gerrit, werden eigenaar van een horecabedrijf. In 1946 werd de eerste vrachtwagen aan geschaft. De omzet groeide gestaag en de zelfgemaakte limonade die onder het merk Jel op de markt was, bleek bijzonder populair. Opnieuw was ruimtegebrek er de oorzaak van, dat een verhuizing nood zakelijk was. Op de Appeldijk 15-17 kon men in 1962 beslag leggen op een pand, dat aan het doel beantwoordde en ook thans nog in gebruik is. Toen werd de pro- duktie van de zelfgemaakte limonade stopgezet. DE HUIDIGE BEHUIZING Momenteel kent de drankenhandel een personeelsbestand van 21 mensen: Toon als directeur, de 30-jarige zoon Rob als bedrijfsleider en de 28-jarige Ruud als boekhouder. Op kantoor werken drie meisjes, er is een magazijnchef, een expe ditiechef en een vertegenwoordiger terwijl de expeditiewerkzaamheden door 12 per sonen worden uitgevoerd. In het huidige rayon ligt Gorinchem cen traal en de afbakening loopt langs de lijn Vianen - Alblasserdam - Nieuwendijk Brakel en de Brabantse Biesbosch. In dat gebied worden wekelijks zo'n 300 afne mers van dranken voorzien, waarvan 95 procent horecabedrijven en 5 procent slij terijen en winkels. In de dertiger jaren was dit de manier waarop G. den Uijl, broer van de huidige directeur Toon, de Amstel vaten transporteerde 14

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 14