1 Heineken waterfiets. De he ren J. Achterberg, werkzaam op de advertentie-exploitatie van een vakblad en P. van Goor, student rechten, zijn fervente waterfietsers. In hun vrije tijd kan men ze vaak fietsend over de Amsterdam se grachten aantreffen. Zij kregen echter zoveel plezier in dit tijdverdrijf, dat zij zoch ten naar mogelijkheden om langer dan één middag (de gebruikelijke huurperiode voor een waterfiets) weg te blijven. Na overleg met de verhuurder konden ze de vierpersoons trapboot voor een paar dagen lenen. Op een zonnige zondag ver trokken ze vanaf de Maurits- kade in Amsterdam via de Stadhouderskade, de Ruys- daelkade en de Ringvaart naar de Westeinder Plassen bij Aalsmeer. Een tocht van ongeveer acht uur, waarbij de waterfietsers enorm veel be kijks trokken (foto 1Voor de gelegenheid hadden ze de waterfiets namelijk versierd met Heineken vlaggen, het geen zeker bijdroeg tot de vele kreten van aanmoedi ging die de heren Achterberg en Van Goor te horen kregen! Na nog enkele dagen over de Westeinder Plassen gezwor ven te hebben moesten ze dan toch weer terug. Maar voor volgend jaar hebben ze al nieuwe plannen, dan willen ze zeker twee weken weqblii- ven! Voetbaltoernooi in leger plaats Crailo. Door het Corps Mobiele Colonnes in de Le gerplaats Crailo te Laren 34 werd onlangs voor de twin tigste keer een groots opge zet internationaal militair in vitatie-voetbaltoernooi geor ganiseerd. In totaal werd door 46 teams aan dit spek takel deelgenomen. Op beide dagen van het toernooi werd na afloop in de immense manschappenkantine van Crailo een feestavond geor ganiseerd. De kantine was met name door de medewer king van de afdeling recla me-service van ons concern omgetoverd in een Heineken ontvangstcentrum. Heineken had onder andere twee be kers beschikbaar gesteld. De organisatoren van het toer nooi hadden bepaald dat de ze bekers aan de laatst geëindigde teams zouden worden toegekend. In deze bekers stond gegrafeerd: De-doe-het-volgend-jaar-be- ter-Heineken-beker. Bij de officieren werd onze prijs gewonnen door het team van het Verbindings-Opleidings- centrum uit Ede en bij de Onder-officieren door het Amerikaanse team van de 32 Tactical Fighting Squadron van Camp New Amsterdam te Soesterberg. Als blijvend aandenken ontving tenslotte iedere deelnemer een Heine ken glas in een doosje. Op 2 foto 2 ziet u Sir Mackay (rechts) die de Heineken gla zen aan de deelnemers uit reikte. Ook deze deelnemer is er zo te zien mee in zijn nopjes! Versierde tap. De bierpomp van café 't Bonte Palet aan de Hinthamerstraat in Den Bosch ziet er de ene week nog mooier uit dan de ande- 4 re. De heer R. van Esveld, die samen met zijn ouders de zaak drijft, heeft namelijk een originele hobby. Iedere za terdagmorgen koopt hij op de Bossche markt verse bloe men om daarmee een fraai bloemstuk rond zijn tap te maken. Hij verzorgt iedere week een nieuw bloemstuk, iedere week gebaseerd op een nieuw idee (foto 3 en 4). Vaak zijn de bloemstukken aangepast aan bepaalde fes tiviteiten, zoals kerstmis, pa sen, koninginnedag en car naval. In de loop van de jaren heeft de bar steeds wisse lende interieurs gehad, van Oudhollandse tot Spaanse stijl. De grote trots van de fa milie Van Esveld is een ver zameling oude scheepsmo dellen aan 't plafond, Indo nesische maskers en een wand vol met allerlei vreem de snuisterijen en rariteiten uit de hele wereld. De hobby van de heer Van Esveld wordt door de klanten zeer ge waardeerd en dat geeft hem dan ook plezier in zijn werk! Op naar Amsterdam 705! Vele duizenden voetbalen thousiasten bezochten op vrijdag en zondag 3 en 5 au gustus jl. het Amsterdam 704 voetbaltoernooi in het Olym pisch Stadion. Dit jaar een toernooi met een extra fees telijk tintje, vanwege het eer ste lustrum dat met deze vijf de keer werd bereikt. De deelnemende elftallen waren Arsenal, H.S.V. Hamburg, Ajax en AZ'67. Tussen de wedstrijden door werd het publiek met allerlei attracties verrast. Zo sprong op zon dagavond tussen de verlie zersronde en de finale door het Heineken/Sony para team naar beneden, wat toch altijd weer een fascinerend gezicht is (foto 5). Vrijdag avond trad de K.L.M.-harmo nie voor het publiek op. De bekende organist Frans Lambert gaf zondagavond een orgelconcert op het voetbalterrein. Uiteindelijke winnaar van het toernooi werd AZ '67 dat in de finale tegen Ajax uitkwam. De Fair

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 34