Nieuw paikrestaurant-congrescentrum in Ouwehands Dierenpark te Rhenen In 1976 werd door de directie van het Ouwehands Dierenpark advies gevraagd aan het Heineken Bouwbureau ten aanzien van een verbouwing van het bestaande parkrestaurant Ko ningstafel De verbouwing achtte men zo goed geslaagd, dat de directie ook wel eens de zienswijze van het bouwbureau wilde weten over het midden in het dierenpark gelegen tweede parkrestau rant, dat in een slechte staat van onderhoud verkeerde. Bovendien was de routing niet helemaal zoals deze eruit zou moeten zien, hetgeen de arbeidsintensiviteit in de hand werkte. tt Doorkijkje van het restaurant naar het zelfbe dieningsgedeelte. Na alles tegen elkaar afgewogen te hebben, kwam tenslotte het advies van het bouwbureau: Breek het oude res taurant af en pleeg een totale nieuw bouw op dezelfde plaats". De bouwkos ten werden begroot op 4.000.000,—. In mei 1978 kwam het bouwbureau met een schetsontwerp voor de nieuwbouw. Dat ontwerp werd direct goedgekeurd door de directie van het dierenpark, die het bouwbureau opdracht gaf de volle dige bouw te verzorgen met het inte rieur. Bouwvergunning Toen de maand augustus ten einde liep, waren alle vereiste bouwvergunningen in huis; op 17 september werd met de sloop van het oude gebouw begonnen. Als streefdatum voor de totale opbouw van het nieuwe restaurant werd aange houden het pinksterweekeinde 1979, Rondom het gebouw vindt men gezellige terrassen. Vanuit de zaal kijkt men in het restaurant.

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 32