Gratis filmen tijdens Heineken mini-races met een volautomatische Eumig mini 3-cameia tijdens de Heineken mini-races rr "4*1 Het team dat elk zomerseizoen in ons land campings bezoekt met de Heineken mini-racebaan, is al ja renlang een goede bekende van ve le campingeigenaars en -bezoe kers. Tienduizenden coureurs in spé, in leeftijd variërend van piep jong tot zestig-plus, hebben al me nig spannend moment beleefd aan deze ruim 20 meter lange racebaan. Voor het zomerseizoen 1979 is er aan dit gebeuren een aantal nieuwe activiteiten toegevoegd, dat door het vakantiehou dend publiek op de camping bijzonder enthousiast werd ontvangen. Fotografe ren en filmen heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen en vrijwel iedereen legt zijn of haar vakantie-avon turen op film vast, om later nog eens na PEPSI te genieten van het vakantieplezier. Hierop inspelend werd in samenwerking met Eumig, een internationaal bekend merk van camera's en Kodak, met de Gratis filmen kleuren uit het gele doosje, een unieke promotie ontwikkeld. Op iedere bezoch te camping werd door Eumig een vijftig tal filmcamera's, in bruikleen, beschik baar gesteld om vakantiegangers, bij voorkeur voor het eerst in hun leven, in staat te stellen een filmpje te maken. Kodak stelde per camera, gratis een filmpje beschikbaar; zo kon worden be gonnen met het vastleggen van vele leuke momenten. Technische uitleg werd ter plaatse gegeven door een functionaris van Eumig Nederland. Hoe wel het filmen met de moderne camera's vandaag de dag niet zo moeilijk is, is het vinden van een leuk onderwerp zeker niet eenvoudig. Kinderprogramma Om de deelnemers een beetje op gang te helpen is voor deze dagen een compleet programma in elkaar gezet. Omdat vooral kinderen, wanneer zij met hun spel bezig zijn, een dankbaar onderwerp vormen en vaak natuurgetrouwe acteurs en actrice's zijn, werd in samenwerking met Talens Nederland een teken- kleur en boetseeractiviteit opgezet. Ook kon er worden meegedaan aan wedstrijden koekhappen en zaklopen. Alles bijelkaar filmonderwerpen te over. Maar voor iedere cameraman of -vrouw in spé was het natuurlijk erg spannend het uiteindelijke resultaat van het filmen met eigen ogen te kunnen aanschou wen. Dat kon worden opgelost door een snelle service van het Kodak ontwikkel- laboratorium in Rijswijk (Z-H). Per spe ciale koerier werden de films naar Kodak Rijswijk of Capi-Lux in Lelystad ge bracht, daar ontwikkeld, terugbezorgd op de camping en door een plaatselijke jury beoordeeld. De allerbeste exemplaren werden 's avonds, ter afwisseling tijdens de mini- races, vaak tot grote hilariteit van het aanwezige publiek vertoond. Door Eumig en Heineken werd voor de maker(ster) van de beste film een echte Eumig camera als prijs beschikbaar gesteld. Zo zijn er op een vijfentwintigtal campingbedrijven in ons land heel veel gekke, leuke, goede en minder goed ge slaagde momenten vastgelegd in onder linge samenwerking met Eumig, Kodak en Talens, tijdens de door Heineken georganiseerde campingactiviteit. 26

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 26