Het was in de afgelopen maanden dubbel feest in Klundert (Noord-Brabant) bij de aan de Mo lenvliet gevestigde Iveko-groothandel Littooy B.V. Dubbel feest omdat de groothandel het 60- jarig bestaan en de directeur van het bedrijf, Nico Littooy, zijn 25-jarig jubileum samen vierden. Iveko Het bedrijf leverde en levert voorname lijk aan de melk-detailhandel. In 1959 werd Heineken bier in het assortiment opgenomen. Bier was toen in de thuis- verbruikmarkt een nog weinig verkocht produkt en, hoewel je dat gezien de Heineken omzet die Littooy's groothan del vandaag de dag realiseert, niet zou denken, ook de verkoop van Heineken bier wilde in eerste instantie niet vlotten. De eerste kist die werd verkocht zal Nico Littooy ook niet zo gauw vergeten, de inhoud bestond uit 18 flesjes pilsener, aangevuld met 6 flesjes Oud Bruin! Maar ook deze, bescheiden, eerste order bleek de aanzet te zijn tot een groeiend afnemersbestand dat gelijke tred houdt met de omzetgroei. In 1967 werd Littooy lid van de Iveko- organisatie. Vandaag verzorgt het be drijf met zijn 35 werknemers de levering van het levensmiddelenassortiment aan 225 Iveko-detaillisten, van wie er 125 met een rijdende zuivelwagen hun klan ten bedienen. Nico Littooy vindt het grootste pluspunt de bijzonder goede band die tussen zijn bedrijf en deze 225 afnemers bestaat. Hij zegt: ,,Het zijn niet alleen klanten maar stuk voor stuk vrienden van mij geworden." Daarom vond hij het ook een leuk idee om zijn klanten in het 60 25 feest te betrekken. In de maanden februari, maart en april ontving iedere klant bij een groot aantal produkten gratis jubileumcoupons die, opgeplakt op een spaarkaart, recht ga ven (als jubileumgeschenk) op een echt gouden tientje of een originele verko perde melkbus. De actie is bijzonder goed aangeslagen en vrijwel iedere klant heeft inmiddels één van beide geschenken in huis. Als afsluiting van de jubileumactie bood Littooy's groothandel B.V. haar mede werkers en klanten op 8 mei jl. een feest aan in „Het Turfschip" te Breda. De ruim 500 bezoekers werden tijdens het aan geboden diner aangenaam bezigge houden door de conferencier Pierre Cnoops, de imitator Robert Paul, het vijf man en één vrouw sterke orkest Gladys en the New Five en de Brabantse blaas kapel de Turfstekers. Het culinaire ge deelte van de avond werd verzorgd door Maison Van den Boer uit Veghel. Het feest duurde tot in de vroege uurtjes; Nico Littooy heeft er zeker de bestaande banden met zijn medewerkers en afne mers nog meer mee versterkt. In 1919 startte de vader van Nico Littooy met een boter- en kaashandel, in eerste instantie als winkelier en later als groothandelaar. Toen jaren later, in 1954, Nico Littooy uit militaire dienst kwam, begon hij met boter en kaas van zijn vader te betrekken en ging proberen deze produkten aan de man te brengen. Dat werd hem helemaal niet makkelijk gemaakt, omdat Littooy Sr. zijn zoon verbood zijn eerste schreden op het verkooppad te zetten in hetzelfde ge bied waarin hijzelf klanten bezocht en leverde. Het gevolg was dat Nico Littooy het noodgedwongen verder van huis moest zoeken en al snel tot de ontdek king kwam dat boter en kaas verkopen, waarvan de boter onder de merknaam Littooy, zeker niet eenvoudig was. Nico Littooy herinnert zich dan ook als de dag van gisteren de eerste order, goed voor een (halve) doos, die een klant in Roosendaal hem liet noteren. Zo werd de indiensttreding in vaders bedrijf voor Nico Littooy een feit en geleidelijk aan begon de boter- en kaashandel uit te groeien tot een levensmiddelen groothandel. 8

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 8