Heineken haakt in op Wk-Wielrenncn Keirin-demonstratie tijdens WK in Amsterdam Heineken, zoals bekend organisator van de Wereldkampioenschappen Wielren nen, zal op ruime schaal bekendheid geven aan dit evenement. Hiervoor is een speciaal in het oog springend sym bool gekozen, te weten een drietal over hun stuur gebogen wielrenners. Deze uiting zal in de komende maanden op uitgebreide schaal verspreid worden en derhalve het gezicht van de WK mede bepalen. Het beeldmerk komt onder meer terug op de sticker, waarvan u bij gaand een exemplaar ontvangt met daarbij de suggestie deze een opvallen de plaats te geven, bijvoorbeeld op uw auto. In totaal zullen een half miljoen van deze stickers worden verspreid. Het blijft echter niet alleen bij stickers. Omstreeks half juni worden vele miljoe nen bierviltjes uitgeleverd, die geduren de de hele aanloopperiode van de WK in de horecabedrijven de consument op het WK-gebeuren attent zullen maken. En dan komen er nog eens een dikke twaalfduizend affiches, groot formaat, waarop eveneens het beeldmerk met de drie renners een plaats krijgt. Een deel ervan wordt landelijk verspreid, een deel in de regio waar de Wereldkam pioenschappen plaatsvinden, te weten Limburg (wegwedstrijden) en Amster dam (baanwedstrijden) in het Olym pisch Stadion. Voorts wordt er nog gedacht aan raam biljetten ter distributie bij de handel, waarop alle voor het publiek aantrekke lijke informatie (programma, tijdsche ma) wordt gedrukt. Met deze acties wil Heineken honderdduizenden wielerlief- hebbers naar Valkenburg en Amster dam trekken, teneinde de WK'79 tot een succes te maken. In het volgende nummer van Tap en Schap zullen wij uitgebreid op deze Heineken WK-promotie terugkomen. Een indrukwekkende batterij jury-leden tij dens het openingsceremonieel dat aan elke Keirin-wedstrijd vooraf gaat. Het verloop van de wedstrijd wordt met uiterste precisie waargenomen opdat geen onregelmatighe den de uitslag kunnen beïnvloeden. In het kader van de Wereldkampioen schappen Wielrennen 1979 worden van dinsdag 27 augustus tot en met zondag 2 september in het Olympisch Stadion te Amsterdam de baanwedstrijden gehou den. Hoewel niet behorend tot de wed strijdonderdelen staat voor twee dagen het sprintnummer Keirin op het pro gramma. Een nieuwe, uit Japan afkom stige wedstrijdvorm, die als demonstra tie is ingelast en waarmee men ook reeds vorig jaar tijdens de WK in Mün- chen veel succes had. Wat Keirin pre cies is en of daarmee het wielrennen een nieuwe dimensie zal krijgen, zal straks in Amsterdam duidelijk moeten worden. Een voorproefje daarvan nu reeds in Tap en Schap. In een periode dat in Europa de baansport nauwelijks nog toeschouwers trekt, bloeit de baan sport in Japan meer dan ooit. Men heeft in dat land de beschikking over ruim vijftig uiterst modern ingerichte banen en op de grootste daarvan trekt Keirin gemiddeld zo'n 10.000 toeschouwers. De sprintwedstrijden vinden plaats over afstanden van twee, vier of zes kilome ter, waarbij steeds negen renners tege lijk in de baan zijn. De renners, die hier jockeys genoemd worden, zijn opval lend gekleed in goed contrasterende kleuren opdat het publiek zijn favoriete rijder gemakkelijk in de gaten kan hou den. Ook voor de jury en de baancom missarissen is het van het grootste be lang de renners goed uit elkaar te hou den en het gehele wedstrijdverloop nauwlettend te controleren. Immers tij dens de Keirin-wedstrijden staan enor me sommen geld op het spel aangezien er, net als bij onze draf- en rensport, op de plaats van de jockey weddenschap pen worden afgesloten. Vandaar ook dat de commissarissen op hoge torens rond de baan geposteerd zijn, terwijl van de ritten ook film- en video-opnamen wor den gemaakt, die bij twijfel over de uit eindelijke finishvolgorde eerst zorgvul dig worden afgedraaid, vooraleer de uitslagen bekend worden gemaakt. Vierduizend van deze professionele jockeys kent men in Japan en het is dan ook niet verwonderlijk dat de wereld kampioen sprint ook afkomstig was uit deze tak van sport. Hoe snel het er bij Keirin toegaat, mag blijken uit het feit dat de wereldkampioen sprint van en kele jaren geleden, de Belg Roger van Lancker, toen hij eens gevraagd werd zijn krachten met de Keirin-renners te meten, niet verder is gekomen dan een vierde plaats. Toch hopen de Japanners erop dat voor de demonstratie in Am sterdam de uit Europa afkomstige inter nationale sprinterselite zich zal willen meten met de Keirin-delegatie, opdat ook hier de belangstellihg voor deze toch wel unieke tak van het wielrennen aan zal slaan. Immers dan zit er mis schien een kans in dat over enige jaren de wereldkampioenschappen wielren nen aan Japan worden toegewezen, wat met Keirin als officieel wedstrijdon derdeel dan beslist een vol stadion zal trekken. Zeven sprinters in lijn tijdens de demonstratie-wedstrijd Keirin vorig jaar op de Olympische wielerbaan in München. De hier achteraan rijdende in het zwart geklede renner is in het begin van de koers de jager, die zijn metgezellen tot uiterste krachtinspanning moet opzwepen. 7

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 7