Pavilion en Riverside Club: exclusief horeca bedrijf in Valken burg ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren In Valkenburg, op de plaats waar de twee Geularmen samenstromen, werd eind januari van dit jaar de Riverside Club geopend. In weinig weken kreeg dit bedrijf, vooral door zijn opvallende inrichting nationale en internationale bekendheid. Pavilion De Riverside Club is gevestigd in het van ouds bekende Pavilion. Dit Pavilion is de oudste dansgelegenheid van Zuid-Limburg en dateert uit de tijd van ,,la belle époque" (circa 1890-1910). Het Jugendstil-achtige terras werd in de loop van de tijd overdekt; hierdoor is een dancing gecreëerd van maar liefst 800 m2 met zo'n 500 zitplaatsen. Verder is weinig van deze ruimte veran derd. Alleen de platanen, waar omheen destijds gebouwd is, zijn nu uitgegroeid tot fikse reuzen van wel 40 meter hoog met een omtrek van de stam van vijf meter. Door deze groei zijn de dak spanten op die plaats enigszins in de verdrukking gekomen, terwijl de wortels een aanslag plegen op de muren. Dit geeft natuurlijk wel enkele problemen. Door de jaren heen is de inrichting, me de met behulp van het Heineken Bouw bureau, diverse malen aangepast aan de moderne tijd. Nu telt de dansgele genheid een drietal bars, een grote dansvloer (150 m2), een orkestpodium, veel gezellige zitjes, dit alles in een bij na tropisch aandoende tuinsfeer. On geveer drie jaar geleden is het bedrijf uitgebreid met een kelder-grill die plaats biedt aan 35 personen. Sinds kort is het oorsponkelijke café (225 m2) geheel gerenoveerd en ge transformeerd tot discotheek. Discotheek De exploitant, de heer Guido van Wa terschoot, heeft in samenwerking met het Heineken Bouwbureau het exterieur en het interieur van het café omgetoverd Entree met pergola en overkapping. in een bijzondere en exclusieve gele genheid. Het exterieur is verfraaid met een witte pergola, die gedeeltelijk overkapt is. De overvloed aan planten kon in verband met de strenge winter nog niet aange bracht worden, maar zal in de toekomst een bepaalde sfeer aan het geheel gaan geven. Na een druk op de bel, kan de hostess de gast die zij op de monitor in beeld heeft, binnenlaten. Dan staat men te kij ken in een ruimte met groen en zwart tapijt, veel spiegels, glas, mahonie en planten. Een groot deel van de discotheek wordt ingenomen door een bar. Door z:jn uit zonderlijke vorm zijn er zitjes die uit zicht geven op de fascinerende aquaria (één ervan is wel vijf meter lang!) waarin grote kooikarpers zwemmen, speciaal uit Japan overgevlogen sierkarpers en sluierstaartvissen. Via een video-monitor krijgt men een De fraaie glasappligué bevindt zich in de biljartruimte. De discotheek en bar. 24

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 24