In de koers... destaudant hotel p 0E5TALIDANT HOTEL 7teDatiAt*»\ j /Ac Put cfih*. tra biefstukken in huis heeft gehaald antwoordt hij lachend: ,,lk heb nog nooit gehoord dat wielrenners biefstukken in hun broek doen. Volgens mij hebben de jongens eelt op hun billen!" De veertiende editie van de Amstel Gold Race startte in Heerlen onder een stra lend blauwe hemel. Volgens een schat ting van de politie zijn er zo n half mil joen mensen op de been geweest om hun favoriete renners aan te moedigen. Een enorme file van auto's trok van punt tot punt om op de meest spectaculaire gedeelten van de koers de renners op te wachten. Vooral bij de Gulpenerberg, die een sterke afdaling van 15 procent heeft en de Keutenberg (stijging 20 procent, ge vaarlijke afdaling van 18 procent) stond het zwart van de mensen. Het is dan ook een enorm imponerend gezicht om de renners zwoegend tegen de heuvels te zien klimmen. Het parcours van 237 ki lometer voerde door de mooiste ge deelten van Zuid-Limburg. Renners en toeschouwers konden vast een voorproefje krijgen van de Wereld kampioenschappen Wielrennen, die in augustus gehouden worden, want een deel van de Amstel Gold Race speelde zich af op het WK-parcours, met onder meer de beklimming van de zeer boch tige Bemelerberg en de venijnige Cau- berg. Na 5 uur, 59 minuten en 56 seconden ging Jan Raas in Meerssen als eerste over de streep. Hiermee bereikte hij een in de wielerwereld ongekend record: driemaal achter elkaar werd hij winnaar van de Amstel Gold Race! De speaker suggereerde dan ook dit evenement in het vervolg om te dopen tot Amstel Gold Raas. Van de zijde van de pers was er vooral van de buitenlandse kranten een onge kend grote belangstelling. Met name de Engelse en Franse journalisten waren goed vertegenwoordigd. 's Avonds konden de wielerenthousias- ten de Amstel Gold Race nog eens rus tig bekijken via de Nederlandse, Belgi sche, Franse en Duitse televisie. K- if, De sliert renners trok door de heuvels van Zuid-Limburg. Gerrie Knetemann leest voor de start nog even de speciale editie van het Limburgs Dagblad. Het was een prachtig gezicht de renners naar boven te zien klimmen. Ronde-miss Marion Krott tussen de WK- kikkers. De heer en mevrouw Van Brussel heb ben vannacht geen andere gasten dan de renners. Het hele hotel staat tot hun beschikking. ,,Dat is voor de renners ook veel rustiger. Nu kunnen ze gewoon hun gang gaan zonder dat ze op hun lip gezeten worden door fans. Natuurlijk komen er wel veel kijkers, er zijn zelfs mensen die helemaal uit Drente komen om een glimp van de renners op te van gen en die kun je vanzelfsprekend niet zo maar wegsturen. Maar als het de jongens te veel wordt, treed ik persoon lijk als schildwacht op. Vannacht is het hun 'home'." Uit en toch thuis Ook hier wacht de renners een speciaal, uitgebalanceerd diner. ,,Wat dat betreft wanen zij zich in Frankrijk." zegt de heer Van Brussel. „Groentesoep met geraspte Gruyère, 'n hele kip, salades, vers afgekookte koude bietjes, appel moes, puré, compote, kaas en gebak na, thee en veel bronwater." De wielerploeg is zó thuis bij de heer Van Brussel, dat de verzorger 's ochtends zelf met de potten en pannen in de weer gaat om te beginnen met het uitgebreide ont bijt/diner. Mevrouw Van Brussel: „Als wij wakker worden ruikt het hele huis al naar de massage-olie. Dan is de ploeg reeds druk bezig met de voorbereidin gen." Om half acht is het voor de renners re veille geblazen. Dan halen zij hun tip top verzorgde fietsen uit de garage en gaan vast warm rijden. „De start is hier vijftien kilometer vandaan, maar ze rij den altijd met de fiets naar Heerlen," vertelt de heer Van Brussel. De heer Van Brussel zit al zo'n tien jaar in het vak. Hij heeft gewerkt in het Am stel en Hilton hotel en hij heeft gevaren. „Voor mij is het een soort hobby, het gaat hier allemaal op een familiaire ba sis. Mijn devies is 'uit en toch thuis'. En dat is iets dat de wielrenners, die toch een soort nomadenvolk zijn, erg be langrijk vinden. Zelf geef ik niet zo veel om wielrennen, ik heb er weinig tijd voor. Maar met mijn personeel leef ik er het hele jaar naar toe om de ploeg te ontvangen en we zijn natuurlijk heel geïnteresseerd in wat 'onze eigen men sen' bereiken." Op de vraag of de heer Van Brussel ex- Jan Raas over de streep. 15

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 15