Nationale biertapwedstrijden 1979 Voor het eerst is vorig jaar in Italië, naar Nederlands voorbeeld, een na tionale competitie biertappen ge houden. De bedoeling van deze competitie is de Italiaanse horeca ondernemers en hun personeel te leren het Heineken tapbier op de juiste wijze aan de bezoekers te pre senteren. De regionale biertapwedstrijden vonden plaats in Pedavena, waar de deelnemers de brouwerij bezochten, waar het Heineken bier gebrouwen en vandaar verzonden wordt. Hier werden ook films en dia's vertoond, die het belang van een goed geser veerd pilsje onderstreepten. Vijftien finalisten werden uitgekozen om deel te nemen aan de grote finale in Milaan, op 4 december jl. Uit eindelijk mocht de heer Franco Mor uit Brescia zich ,,top barman Heine ken tapbier" noemen. Uit handen van de heer A. Oostra, joint general ma nager van Heineken in Italië, ontving de heer Mor de eerste prijs bestaan de uit een reisje van 'n week naar Amsterdam voor twee personen. In de ontvangstruimte de Cambrinuskelder te Den Bosch werd door de heer A. Kloppert van Heineken nog eens symbolisch de beker overhandigd. Bovendien kregen mejuffrouw Nieu- wenhuysen en de heer Van Dinteren een zilveren miniatuur. is eigenaar van een café annex disco theek in Hank. Het is niet de eerste keer dat hij een prijs in de wacht sleept: vier maal werd de heer Van Dinteren eerste in de regio Tilburg, zeven maal eerste in de regio Brabant, elf maal deed hij mee aan de finale in Amsterdam waarbij hij eenmaal de tweede, eenmaal de derde en eenmaal de vijfde prijs behaalde. Sinds vijfjaar is hij bovendien jurylid bij de regionale biertapwedstrijden. Op vrijdag 26 januari jl. werden de heer en mevrouw Van Dinteren met hun zoon, mejuffrouw Nieuwenhuysen en het per soneel ontvangen op de brouwerij in Den Bosch. Hier ontving het winnende team een herinnering aan de landelijke kampioenschappen 1979. EENMANSZAKEN Bij de nationale biertapwedstrijden, die in januari tijdens de Horecava plaats vonden, behaalde de heer W. J. van den Boom van café De Wereldhaven in Rot terdam de eerste prijs in de eenmans zaken. In 1962 werd het bedrijf aan de Pleinweg 213 door de ouders van de heer Van den Boom gesticht. De heer Van den Boom jr. werkt reeds 15 jaar in dit familiebedrijf, waar hij de liefde voor het bier en het tappen van zijn vader leerde. Hij had zo graag één keer in Rotterdam de eerste prijs willen winnen, om dan in Amsterdam de landelijke wedstrijd mee te maken, maar zag het, nadat hij in Rotterdam tweemaal de 2e en tweemaal de 3e prijs had gehaald, niet meer zitten. Ouders en bezoekers kregen het toch voor elkaar. Hun tapper deed weer mee en in 1978 behaalde hij de eerste prijs in Rotterdam en daarna: Amsterdam. Wat een spanning en wat een begrijpelijke vreugde na het bekend worden van de uitslag. Direct al een huldiging op het plein van de Heineken stand en daarna de bierparty in het congresgebouw van de RAI. In Rotterdam, in de eigen Wereldhaven, werd de heer Van den Boom door de commercie van Heineken Rotterdam gehuldigd en werden zijn prestaties nog eens onderstreept tijdens het overhan digen van een blijvende herinnering, een uit moeren en bouten gemaakt me tallurgisch plastiek, voorstellende Tap- pertje met tapkast. TEAMS Bij de teams werden de heer R. van Dinteren en zijn medewerkster mejuf frouw R. Nieuwenhuysen landelijk kam pioen biertappen. De heer Van Dinteren De heer Van den Boom (rechts) ontving als aandenken Tappertje met tapkast. Links van hem de heer J. Litzau van hotel/café De Spil, die vorig jaar met de heer Visser regionaal kampioen bij de teams werd. Ook hun dames waren bij de feestelijke dag aanwezig 9

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 9