VéGé West-Nederland opent nieuw distributiecentrum in Zoetermeer In Zoetermeer is een nieuw distributie centrum van Verhoeff's Handelmij B.V. geopend op het nieuwe industrieterrein Zoeterhage, hetzelfde industrieterrein waar in september a.s. de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. de nieuwe distilleerderij en graanalcoholbranderij opent. Het groothandelsbedrijf levert een compleet pakket levensmiddelen zoals kruidenierswaren, aardappelen, groenten en fruit, vleeswaren en diep vries, tabak en binnenkort ook een compleet cosmetica-assortiment. Het nieuwe groothandelsgebouw van Verhoef, heeft een totale bedrijfsopper- vlakte van ruim 8.000 m2 magazijn en circa 1000 m2 kantoorruimte. De totale oppervlakte van het beschikbare terrein is ruim 20.000 m2, zodat men voorlopig nog voldoende uitbreidingsmogelijkhe den heeft. Het complex ligt in het hart van Holland, centraal ten opzichte van de drie grote steden Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. De regio van Verhoeff (VéGé district West-Nederland) bestrijkt nagenoeg de gehele provincie Zuid-Holland en Am sterdam. De reden van de verplaatsing is, dat men in de oude vestiging in Rot- terdam-Overschie niet meer kon uit breiden. Magazijnen Men werkt hier met order-picking trucks", waarmee men 2 of 3 containers kan vervoeren. Het magazijn is inge deeld in drie secties, waarvan de Door het gebruik van de nieuwe onderdek pallets kan zowel in het magazijn als in de winkel gebruik worden gemaakt van een hand-pallettruck. indelingscriteria zijn: de omloopsnel heid en de aard van de artikelen. Het aantal palletplaatsen in palletstel lingen bedraagt 4500 en dit kan zonder problemen worden uitgebreid tot 5400 stuks bij benutting van de bovenste, dit is de zesde laag, van de 6V2 meter hoge palletstellingen. Het locatie-coderings systeem werkt zodanig, dat ieder loca tienummer in het magazijn is aan te wij zen. Bij de afdeling inkomende goederen worden de pallets voorzien van gele stickers, waarop naast het weeknum- mer het locatienummer staat dat reeds door de computer op de ingekomen goederenslips wordt aangegeven. Computer Een Honeywell Bull computer, type 6158 met een geheugen van 36 K en een printer met een regelsnelheid van 200 regels per minuut, verwerkt hier een groot deel van de administratie. Binnenkort wordt overgegaan op een snellere printer van 400 regels per mi nuut. De computer bestuurt het belang rijkste gedeelte van de totale goede renstroom. Versafdelingen Sinds kort is men gestart met een groente- en fruitgroothandel. Dagelijks De kantooringang van het nieuwe pand. wordt via de veilingen in Nederland ge kocht en de partijen worden 's ochtends afgeleverd. Het vervoer geschiedt met een aparte groentevrachtwagen. De versafdeling vleeswaren en diep vries bestond reeds langer bij Verhoeff. Reeds in 1965 startte men hier met een compleet diepvriesassortiment. De verkoop geschiedt telefonisch. Een Berkel automatisch registrerende grondbascule met gekoppelde afdruk- eenheid dient ter verzorging van die verzendadviezen die betrekking hebben op wichtartikelen. Het drukwerk van deze verzendadviezen geschiedt ook door de computer. Men heeft hier de beschikking over circa 1000 m3 koelruimte. Marketing Het afnemersbestand van Verhoeff be staat uit verschillende typen winkels, en wel VéGé supermarkten, VéGé voor deelmarkten en VéGé zelfbedienings- buurtwinkels. Ook levert Verhoeff aan een viertal ei gen Korti supermarkten. Deze winkel typen eisen een eigen specifieke markt benadering, die dan ook zelf door Ver hoeff verwezenlijkt wordt. Globaal kan men de verschillende ves tigingen als volgt omschrijven: VéGé supermarkt: supermarkt met een overwegende buurt- of wijkverzorgende functie, met een zo volledig mogelijk assortiment, zowel kruidenierswaren als versgroepen. Hoge service-graad. In de entree op de begane grond staat onder andere een toonbank zoals vroeger in gebruik in kruidenierswinkels. 6

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 6