VV Hi ■01 i St 'l>1% Bobma ffl fcFTli? Heerlijk, helder Heineken Heerlijk, helder Heineken Heerlijk, helder Heineken Mt «M Im M* M« M« it I <V*»<W w 6 tentie was de Chinese versie van: Schat, staat de Bokma koud? (foto 6). Een eervolle vermelding kreeg de adver tentie waarin staat afgedrukt wat u moet zeggen als u geen Bokma in huis hebt. Baby-gorilla. In het Wasse- naarse dierenpark heeft de gorilla Lynda eind januari het leven geschonken aan een baby (foto 7). Volgens de di rectie van het dierenpark is het de eerste keer dat in ge vangenschap een gorilla wordt geboren. De heer H. J. van Keulen, van drankenhandel Van Keulen, die het dierenpark regelma tig bezoekt, heeft aangera den de moeder Van Vollen hoven stout te laten drinken, ter stimulering van de borst voeding. Dit werkt namelijk, evenals bij ons mensen, uit stekend. Moeder en kind maken het tot op heden pri- Haagsche Courant ketels blank te laten en de oudere ketels in hun oude staat terug te brengen, wer den deze nieuwe ketels toch weer gebruineerd. Thans, nu de voorkeur alge meen uitgaat naar de natuur lijke kleuren van het mate- riaal en de hang naar roman tiek van het oude brouwers ambacht sterk aanwezig is, is besloten om de ketels weer terug te brengen in de oor spronkelijke staat (foto's 8 en 9). Dit houdt in dat de na tuurlijke oorspronkelijke roodkoperen kleur weer her steld is, en de gebruineerde laag van de ketels is verwij derd. Vooral 's avonds, van buitenaf gezien, maken de koperen ketels veel indruk op de passanten. Het is een ka rakteristiek gezicht voor een van de oudste brouwerijen in Nederland (zie ook de ach terpagina). „Gelre" maakt carnavalsaffi ches. Met gebruikmaking van door Heineken beschik baar gesteld carnavalsmate riaal, zoals etalagekarton, guirlandes, ballonnen, affi ches en stickers zijn de leer lingen van de R.K. Scholen gemeenschap „Gelre" in Nijmegen, in de stad zelf en het aangrenzende Groes- beek op pad gegaan om bij een 25-tal slijterijen, carna valsetalages in te richten. De leerlingen van Gelre, een scholengemeenschap voor lager- en middelbaar mid- denstandsonderwijs hebben zich terdege voorbereid en de jury heeft het dan ook moeilijk gehad de uiteinde lijke prijswinnaars aan te wijzen. De etalage gemaakt bij slijte rij Borgers in Groesbeek werd als beste geklasseerd aan de hand van punten, ge- ma, hetgeen waarschijnlijk mede te danken is aan het idee van de heer Van Keulen. Koperen brouwketels terug gebracht in oorspronkelijke staat. De natuurlijke roodko peren kleur is weer terug in het brouwhuis van de Heine ken brouwerij in Amsterdam. Dit brouwhuis dateert al van 1912. Er was toen een groep brouwketels, die uit vier ko peren ketels bestond. Mede in verband met het onder houd en de toen heersende smaak, werden deze ketels „gebruineerd" of gebronsd met geelkoperen randen en armaturen. In 1957 werd het brouwhuis uitgebreid met twee eveneens koperen ke tels. Ook deze ketels werden in verband met de uniformi teit van het geheel gebronsd. Nog twee ketels kreeg het brouwhuis erbij in 1966, zo dat er toen twee groepen van 8 elk 4 brouwketels ontston den. Hoewel er toen reeds stemmen opgingen om de 7 12 Op foto 10,11 en 12 ziet u een selectie van de door de leer lingen zelf vervaardigde affi ches. 27 10 geven voor originaliteit, ge bruikmaking van het ver strekte Heineken carnavals materiaal en het verwerken van het Heineken en Amstel bierassortiment. 11 De trotse winnaars, Ronnie Marcelis, Rob van de Oete- laar, Twan de Bruin en Ron Verbeek, ontvingen iedereen Heineken koetsierglas voor hun prestatie.

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 27