Slijtersactie Saludos de (Barcelona Begin maart ontvingen alle Nederlandse slijters een ansichtkaart uit Spanje. Deze zonnige groet werd verzonden vanuit Barcelona, een van de grootste steden van Spanje (3,5 miljoen inwo ners), toonaangevende havenstad aan de Middellandse Zee en de hoofdstad van de provincie Catalonië. De ansicht kaart kondigde een grote actie aan met het merk Amstel voor de slijters. Barcelona is niet alleen bekend om z'n Nederlandse voetballers, die in de ge lijknamige voetbalclub spelen of speel den, maar vooral ook omdat deze stad zich wat sfeer en stedebouwkundig ni veau betreft, kan meten met wereldste den als Parijs of Londen. Barcelona, waar je kunt flaneren op de Ramblas, een soort promenade die de sfeer com bineert van de drukke Antwerpse vo geltjesmarkt en de kleurrijke Parijse bloemenstalletjes. Je kunt er heel ver schillende zaken kopen, variërend van een sprekende papegaai tot contraban de, door zeelui te koop aangeboden. Onder de stad bevindt zich een uitge breid metronet waar de bezoeker zich pijlsnel kan laten vervoeren naar iedere willekeurig gekozen bestemming bin nen de stadsgrenzen. En dat voor het luttele bedrag van 10 pesetas (30 cent). Bovengronds, in de warme Spaanse zon, is er altijd wel één van de duizen den taxi's te vinden om de toerist naar een van de vele bezienswaardigheden te rijden. Barcelona telt een aantal be faamde warenhuizen, waar van alles te koop is, tegen redelijke prijzen. Wie eenmaal de typisch Spaanse sfeer van deze stad heeft geproefd zal altijd enthousiast over Barcelona spreken. Met de eerder genoemde ansichtkaart werd de Nederlandse slijterswereld gei'nformeerd over een nationale actie met Amstel bier. Inmiddels is het verte genwoordigerskorps van de afdeling thuisverbruik bier volop bezig met het bezoeken van alle aangeschreven slij ters om deze volledig over de voor waarden tot deelname aan de actie te informeren. Er wordt enthousiast ingehaakt op de vier onderdelen waarmee kanskaarten zijn te verdienen. Deze zijn: Amstel bier bestellen, een display bouwen of het schap en de etalage verzorgen, leder onderdeel levert een kanskaart op. En dan wordt het voor veertig slijters en hun introducé straks werkelijkheid: uit gaan in Barcelona en zelf zo'n ansicht kaart sturen aan de achterblijvers in Nederland! 25

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 25